Trzeci dzień ogólnopolskiego protestu w Warszawie

W Warszawie trwają Ogólnopolskie Dni Protestów przeciwko polityce rządu. W miasteczku namiotowym, które związkowcy rozstawili w środę przed Sejmem, mają odbyć się dwie debaty z ekspertami.

DZIŚ O GODZ: 17:30 REPORTAŻ W TV TRWAM czytaj więcej

Piątek – trzeci dzień protestów w stolicy – jest dniem obywatelskim.  Na dziś zaplanowano m.in. „wolną trybunę” – scena i mikrofon będą do dyspozycji członków organizacji społecznych, inicjatyw obywatelskich i innych organizacji wspierających protest.

Dziś odbędą się debaty obywatelskie na temat zmiany Konstytucji w obszarach referendum, a także wokół debaty społecznej. Przygotowaliśmy „wolną trybunę”, z której różnego rodzaju stowarzyszenia będą mogły przekazać nie tylko pozdrowienia, ale także wykrzyczeć swoje problemy – powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

W pierwszej debacie o roli dialogu społecznego wezmą udział szefowie central związkowych i eksperci: prof. Ryszard Bugaj, Juliusz Gardawski i Paweł Ruszkowski.

W debacie obywatelskiej, oprócz szefa Solidarności Piotra Dudy i przedstawicieli OPZZ i FZZ, wystąpią reprezentujący kampanię „Obywatele decydują” Rafał Górski i ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich Piotr Ciompa.

Ogólnopolskie Dni Protestu mają potrwać do jutra, wtedy zaplanowano kulminację protestu i wielotysięczną manifestację pod hasłem: „Dość lekceważenia społeczeństwa”, która odbędzie się w centrum Warszawy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl