O. dr T. Rydzyk: Razem możemy uczynić wielkie rzeczy – przekażmy 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Nie zmarnujmy żadnego natchnienia. Razem wielu może uczynić wielkie rzeczy. To będzie zapisane w Niebie – mówił w „Aktualnościach dnia” o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, zachęcając do przekazywania 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość. W dalszej części programu Lidia Kochanowicz-Mańk, Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, tłumaczyła, jak prawidłowo wypełnić PIT, by przekazać fundusze z 1%. 

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR akcentował, że Pan Bóg prowadzi nas przez Ducha Świętego i daje nam dobre natchnienia.

– Chodzi o to, by nie zmarnować żadnej łaski. Gdy podejmiemy te dobre natchnienia – rosną wielkie, piękne sprawy, człowiek rozwija się prawidłowo i osiąga także Niebo. Tak rozwijają się święci. Nie zmarnujmy żadnego natchnienia, najmniejszego dobra. Nie mówmy: „potem”, bo „potem” – znaczy „nigdy”. Razem wielu może uczynić wielkie rzeczy – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zaznaczył, że Radio Maryja było na początku tylko jego pragnieniem.

– Przecież wtedy był jeszcze komunizm i w takim czasie marzyć o radiu, o mediach?! To było marzenie, które udało się ziścić 8 grudnia 1991 r. Radio Maryja powstawało naprawdę z niczego. Po kolei znalazło się najpierw pozwolenie i błogosławieństwo przełożonych (…), później miejsce i ludzie. Wszystko powstaje z dobrej woli ludzi – podkreślił dyrektor katolickiej rozgłośni.

Są różne inicjatywy, ale do ich realizacji potrzeba współpracy wszystkich – zwrócił uwagę o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Kochani! Nie mów: „potem”. Nie siedź bezczynnie na fotelu. Nawet, jeżeli jesteś chory, to weź telefon, zadzwoń do kogoś i powiedz: patrz, możemy „to” i „to” zrobić (…). Gdyby milion ludzi, chociażby tylko po złotówce płaciło – to już mamy mln zł. Niech nikt tego nie zmarnuje. To będzie zapisane w Niebie – wskazał Dyrektor Radia Maryja.

Z kolei Lidia Kochanowicz-Mańk, Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, zwróciła uwagę, iż z badań wynika, że ogląda TV Trwam i słucha Radia Maryja kilkanaście mln ludzi w Polsce.

– Gdybyśmy się zmobilizowali, pomyśleli, żeby zrobić coś dla naszej społeczności i przekazali 1 proc. podatku – moglibyśmy tworzyć naprawdę wielkie dzieła, pomagać młodzieży, dzieciom i realizować różne inicjatywy, które powstają przy Radiu Maryja (…). Bardzo dziękujemy za wsparcie nas w ubiegłym roku, ale potrzeb jest bardzo wiele i każda złotówka się przyda. Tym bardziej, że ta złotówka, ten 1 proc. naszego podatku – my tego nie wpłacamy, ale tylko pokazujemy Urzędowi Skarbowemu, że chcemy, aby maleńki 1 proc. naszego podatku trafił na dzieła realizowane przez  Fundację Nasza Przyszłość – mówiła gość „Aktualności dnia”.

Do sobotnio-niedzielnego wydania „Naszego Dziennika” będzie dołączony PIT-OP, który jest przeznaczony dla emerytów i rencistów. Aby go wypełnić wystarczą następujące dane: PESEL, adres urzędu skarbowego, imię i nazwisko, a na końcu trzeba złożyć swój podpis.

– Bardzo prosty druk, który został wprowadzony już w ubiegłym roku. Ten PIT-OP możemy w domu usiąść i wypełnić. W „Naszym Dzienniku” będzie również załączona instrukcja, jak się go wypełnia (…). Nie musimy w tym roku czekać na dokumenty podatkowe z ZUS czy KRUS. Nie musimy także pamiętać nr KRS, ponieważ jest on już wpisany – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Dyrektor finansowy fundacji Lux Veritatis akcentowała, że osoby, które nie pracują zawodowo, ale otrzymują emeryturę lub rentę – mają prawo decydować na jaki cel chcą przeznaczyć swój podatek.

Firmy ryczałtowe i osoby pracujące złożą PIT-y w późniejszych terminach. Na antenie Radia Maryja będą pojawiały się informacje instruujące w wypełnieniu tych dokumentów.

Całość rozmowy z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj