Dalsze ataki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska na Fundację „Lux Veritatis”

Nie ustają ataki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska na Fundację „Lux Veritatis”. Przed Sądem Rejonowym Warszawa Wola odbyła się kolejna rozprawa przeciwko zarządowi Fundacji.

Od początku istnienia Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe są nieustanie atakowane przez środowiska liberalno-lewicowe. Jeden z powodów tych ataków to niezależność od wielkiego kapitału. Cel jest jeden: sparaliżowanie działalności Fundacji i – pośrednio – Telewizji Trwam. Ponadto Stowarzyszenie Watchdog znalazło sobie w Fundacji „Lux Veritatis” „złotą rybkę” – mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

– Kampania reklamowa Stowarzyszenia Watchdog, która jest też organizacją pożytku publicznego i zbiera 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych na swoją działalność, już zbiła kapitał finansowy na takiej sprawie w wysokości ponad jednego miliona złotych. Porównaliśmy wpływy z 1 proc. za lata poprzednie i obecnie, i tak to wygląda – powiedziała dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Stowarzyszenie Watchdog Polska, wykorzystując m.in. wizerunek o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, zachęca do wpłat na ich konto.

Przy osobie Ojca Dyrektora widnieje napis: „Nie złość się, Przekaż nam 1 proc. Zrobimy, co trzeba”.

Watchdog zarzuca członkom zarządu Fundacji „Lux Veritatis”, czyli o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, o. Janowi Królowi CSsR i Lidii Kochanowicz-Mańk popełnienie przestępstwa nieudzielenia informacji publicznej. Chodzi o wydatkowanie środków publicznych przez Fundację. Taka informacja została w części udzielona.

– Z uwagi na to, że informacja po pierwsze, była tak naprawdę niemożliwa do przekazania, a po drugie, wiązała się z tym, że może naruszyć Ustawę o ochronie dóbr osobistych albo o tajemnicy przedsiębiorcy – wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Podczas czwartkowej rozprawy przed warszawskim sądem rejonowym Szymon Osowski, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, nie potrafił odpowiedzieć na żadne pytania obrony Fundacji „Lux Veritatis”.

Nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego jego stowarzyszenie złożyło akt oskarżenia przeciw Fundacji „Lux Veritatis” – podkreślił mec. Marcin Chodkowski, obrońca Fundacji „Lux Veritatis”.

– Na moje pytanie: Czy wie, na czym polegało rzekome porozumienie pomiędzy członkami zarządu. Powiedział, że nie wie. Na pytanie: Czy wie, czy jakąś korzyść osiągnięto z tego powodu, też nam powiedział, że nie wie. Czy wie, czy kazano komuś z pracowników Fundacji zaniechać działań, powiedział, że też nie ma takiej wiedzy. Pojawia się pytanie o intencje tego postępowania – powiedział mec. Marcin Chodkowski.

Pod sądem rejonowym pojawiła się także grupa słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, która otoczyła modlitwą różańcową rozprawę.

– Jestem, bo bronię: prawdy, dobra i piękna – powiedziała słuchaczka Radia Maryja.

Przyjeżdżamy, żeby się modlić i tą modlitwą bronić Radia Maryja, bronić TV Trwam i Fundacji „Lux Veritatis” – wskazał słuchacz Radia Maryja.

Kolejna rozprawa przed sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przeciwko Fundacji „Lux Veritatis” odbędzie się 14 października 2021 roku.

 

TV Trwam News

drukuj