fot. PAP/Marcin Bielecki

Patryk Jaki: przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji

Przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji – powiedział w środę europoseł PiS Patryk Jaki, rozpoczynając w Szczecinie akcję „7 zobowiązań Nowego Pokolenia w Polityce”. Udzielił też poparcia kandydującemu z listy PiS radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

Zjednoczona Prawica jest kilka długości przed Koalicją Obywatelską, jeżeli chodzi o konkretne zapisy programu. Widać, że >>hattrick Kaczyńskiego<< jest świetną propozycją, która trafia do Polaków” – powiedział w środę w Szczecinie Patryk Jaki.

Według polityka, „przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji”.

Napiera do nas taka lewacka ideologia z Zachodu. Jestem przekonany, że w przyszłym parlamencie, bez względu na to, jaki będzie wynik wyborów, będzie jeszcze większa presja na atakowanie tradycyjnych wartości patriotycznych, chrześcijańskich” – stwierdził europoseł.

W jego ocenie „bardzo ważne jest”, aby w przyszłym parlamencie „znalazły się osoby, które nie będą bały się o tym mówić”.

Patryk Jaki powiedział, że przyjechał do Szczecina, aby zachęcić mieszkańców regionu do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na Zjednoczoną Prawicę. Udzielił też poparcia startującemu z piętnastego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

W przyszłym parlamencie są potrzebni ludzie odważni, którzy będą w stanie walczyć w tej wojnie cywilizacji, będą w stanie bronić tej tradycyjnej Polski, tych naszych tradycyjnych wartości. Dariusz Matecki – jestem przekonany – taką osobą będzie” – zapewnił Patryk Jaki. Dodał, że Matecki zgodził się podpisać deklarację „Nowego Pokolenia w Polityce”.

Deklaracja to siedem zobowiązań, których podpisanie Patryk Jaki zaproponował kandydatom do parlamentu.

Jeśli kandydat udowodni, że jest w swojej deklaracji wiarygodny i wcześniej aktywnie działał w tych sprawach, to będę go popierał we wszystkich swoich mediach społecznościowych” – napisał na swoim profilu facebookowym europoseł PiS.

Kandydaci mają zadeklarować, że będą bronić rodziny i głosować „przeciwko wdrażaniu ideologii LGBT”, nigdy nie zagłosują „za roszczeniami żydowskimi – 447”, zawsze będą głosować za zaostrzeniem kar dla przestępców, a także przeciwko „przywróceniu przywilejów SB”, nigdy nie zagłosują za podwyższeniem podatków, będą natomiast zawsze przeciwni „przyjmowaniu nielegalnych migrantów”. Jeden z punktów brzmi: „będę miał dyżury dla ludzi również w internecie”.

Z wielką radością podpisałem się pod deklaracją, pod siedmioma punktami młodego pokolenia i deklaruję po prostu ciężką pracę. Jeśli dostanę się do Sejmu, to będę tak ciężko pracować, jak dotychczas w radzie miasta, gdzie jestem w tej chwili autorem prawie połowy interpelacji, zapytań i wszystkich interwencji całej rady miasta” – powiedział Dariusz Matecki.

Patryk Jaki poinformował, że spłynęło do niego ok. 100 zgłoszeń kandydatów, którzy chcieliby podpisać deklarację.

Zobaczę, kto jest wiarygodny, kogo będę mógł osobiście wesprzeć w kampanii” – powiedział europoseł.

PAP/RIRM

drukuj