fot. PAP/Artur Reszko

Obrona polskiej granicy w tle sporu o wolność słowa

Ten wyrok jest jawnym złamaniem prawa konstytucji. Mamy sędziów, którzy zamienili togi na emblematy polityczne – powiedział na temat  sądowego zakazu wypowiadania się przez ministra sprawiedliwości o „Zielonej granicy” europoseł Patryk Jaki. W tle całej sprawy jest szczelność polskiej granicy i bezpieczeństwo Polaków.

Warszawski Sąd Okręgowy zakazał ministrowi Zbigniewowi Ziobro publicznego wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej twórczości.

„Mamy sędziów, którzy bawią się w politykę. Nie rozumieją i nie chcą rozumieć prawa. Zamienili togi na emblematy polityczne. To, co ten sędzia wyprawia – zresztą nie pierwszy raz – (…) to jest ogromny skandal. Nie rozumie tego, że nie tylko w polskiej konstytucji i w utrwalonej doktrynie prawnej wolność słowa jest chroniona w szczególny sposób. Wolność słowa jest elementem polskości, polskiego ducha, który był budowany od początku, kiedy powstawała Rzeczpospolita. Mamy sędziów i elity polityczne, które mają przyzwyczajenia stalinowskie. Widać, że im marzy się wprowadzanie cenzury w Polsce” – zaznaczył sprawę europoseł Patryk Jaki.

Minister Zbigniew Ziobro nazwał to rozstrzygnięcie sądu „zamachem na wolność słowa i wolność debaty publicznej”.

– Zdaniem sądu Agnieszka Holland może porównywać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej do bandytów, sadystów i niemieckich nazistów; może mówić o rządzących demokratycznie wybranych w Polsce, że są „brunatną hołotą”, czyli nazistami. Natomiast ja nie mogę odpowiedzieć na jej słowa – powiedział szef resortu sprawiedliwości.

W takim samym tonie decyzję sądu skomentował europoseł Patryk Jaki.

„Dla nich demokratyczne jest to, że pani Holland z politykami z zaplecza Donalda Tuska mogą obrażać funkcjonariuszy polskiego państwa i robić z nich nazistów, którzy z przyjemnością rzucają kobietę w ciąży na drut kolczasty. To jest dla nich w porządku. Oczywiście wszystko odbywa się bez pokazania dowodów, że taka sytuacja miała miejsca. A ludziom, którzy to krytykują, trzeba zamknąć usta. (…) To jest właśnie demokracja tego obozu demokratycznego. Oni tak widzą demokrację – mogą oskarżać każdego o wszystko, natomiast druga strona nie ma prawa się bronić” – zauważył Patryk Jaki.

Kluczowe w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią jest bezpieczeństwo Polek i Polaków. Ochrona granicy ma powstrzymać nielegalną migrację, która w krajach, takich jak Włochy, Francja i Niemcy, przyczyniła się do wzrostu przestępczości.

15 października na temat bezpieczeństwa będą mogli wypowiedzieć się Polacy, To oni w referendum podejmą decyzję co do tego, czy koncepcja budowy zapory na granicy z Białorusią była słuszna.

– Dzięki zaporze jesteśmy bezpieczni. Dzięki żołnierzom, których w województwie podlaskim jest ponad 10 tys., możemy chodzić bezpieczni. Możemy chodzić uśmiechnięci, (…) ponieważ nasza granica jest strzeżona i chroniona – mówił podczas konferencji w Mońkach wiceminister obrony narodowej, Michał Wiśniewski.

Dzięki służbie i poświęceniu żołnierzy i Straży Granicznej codzienność mieszkańców przygranicznych miast, miasteczek i wsi przebiega tak, jak do tej pory. To dzięki działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy – zapewniali politycy w Mońkach.

– Dba o tych mieszkańców, abyśmy mogli bezpiecznie podróżować, a także bezpiecznie przyprowadzać dzieci do przedszkoli i szkół czy pójść na spacer – wskazał kandydat w wyborach do Sejmu, Rafał Supiński.

W trakcie referendum Polacy odpowiedzą na cztery pytania. Jedno z nich brzmi: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl