fot. PAP/EPA

Włochy chcą uregulować sytuację związaną z nielegalną migracją

Włosi podejmują kroki w celu uregulowania sytuacji związanej z nielegalną migracją. Rząd przyjął dekret, na mocy którego usprawni się proces deportacji z kraju takich osób.

Wrzesień jest dla Włoch miesiącem kryzysu związanego z nielegalna migracją. Sytuacja na Lampedusie pokazała, że rząd nie może liczyć na szybką pomoc Unii Europejskiej w tej sprawie, dlatego podjął własne działania. W środę Rada Ministrów przyjęła dekret, który ułatwi wydalanie nielegalnych migrantów z Włoch.

„Przyspieszamy wydalanie niebezpiecznych nielegalnych imigrantów, wprowadzamy pełną ochronę dla wszystkich kobiet i utrzymujemy tę dla nieletnich, ale – zgodnie z nowymi regułami – nie będzie można więcej kłamać w sprawie wieku” – poinformowała w mediach społecznościowych włoska premier, Giorgia Meloni.

Doświadczenie tego kraju z nielegalną migracją jest duże. Dane z sierpnia pokazują, że od początku bieżącego roku drogą morską do Włoch przybyło już 100 tys. osób. To więcej niż w całym 2017 roku.

Według tych samych danych migranci kłamią w sprawie wieku, by zapewnić sobie pobyt w osobnych ośrodkach, a tym samym lepsze warunki. To zjawisko tak zwanych „fałszywych nieletnich”. Na mocy przyjętych przepisów władze administracyjne będą miały możliwość szybszej weryfikacji wieku migrantów. Zgodę na kontrolę będzie wydawała prokuratura sądów dla nieletnich. W przypadku stwierdzenia, że deklarowany wiek nie odpowiada rzeczywistemu, migrant zostanie oskarżony o składanie fałszywych oświadczeń przed urzędnikami państwowymi. W takim przypadku może grozić mu wydalenie z terytorium Włoch.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl