PAP/Tomasz Gzell

P. Jaki: Polska będzie tak silna, jak instytucje opowiadające o jej historii

Polska będzie tak silna, jak silne będą instytucje opowiadające o historii Rzeczypospolitej – powiedział w czwartek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski.

Podczas przemówienia na Cytadeli Warszawskiej Patryk Jaki ocenił, że budowa Muzeum Historii Polski: „to fantastyczny projekt, synteza tradycji z nowoczesnością, która wpisze się w obiekty muzealne, które mamy już w Warszawie”.

„Warszawa zasługuje na wielkie projekty. Cieszę się, że z pomocą polskiego rządu wreszcie te wielkie projekty będą realizowane. Jest to jeden z największych projektów muzealnych na świecie realizowany właśnie w Warszawie” – powiedział Patryk Jaki.

Jego zdaniem „wreszcie całe grupy turystyczne, które przyjeżdżają do Warszawy będą mogły zobaczyć piękną historię Warszawy i piękną historię Polski”.

„Będą mogły zobaczyć to, co my wiemy już od dawna, że nie ma historii Europy bez historii Polski” – podkreślił Patryk Jaki.

„Polska będzie tak silna, jak silne będą instytucje opowiadające o historii Rzeczpospolitej” – dodał.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Muzeum Historii Polski.

PAP/RIRM

drukuj