fot. twitter.com

P. Jaki deklaruje budowę „Dzielnicy Przyszłości”

Jeśli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, przystąpię do budowy „Dzielnicy Przyszłości”, to będzie moja trzecia decyzja jaką podejmę w pierwszym tygodniu urzędowania – oświadczył w niedzielę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Na niedzielnej konferencji prasowej Patryk Jaki podpisał swoje trzecie zobowiązanie, które zrealizuje w pierwszej kolejności, jeśli zostanie prezydentem Warszawy. Takich zobowiązań ma przedstawić pięć. Podkreślił, że ta akcja to forma umowy między nim a warszawiakami, z której będzie mógł być rozliczony po wyborach.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy przypomniał, że jego pierwszym zobowiązaniem będzie budowa III i IV linii metra, a drugą decyzją będzie budowa 50 nowych żłobków i przedszkoli w Warszawie.

„Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, przystąpię do budowy „Dzielnicy Przyszłości – to będzie moja trzecia decyzja, jaką podejmę w pierwszym tygodniu urzędowania” – zadeklarował Patryk Jaki.

Jak mówił, „Dzielnica Przyszłości” to projekt, który sprawi, że Warszawa zyska nowy impuls gospodarczy.

„Który sprawi, że w Warszawie będziemy mieli największy obszar najnowocześniejszych technologii na świecie” – zaznaczył.

Patryk Jaki podkreślił, że chciałby, żeby ta dzielnica powstała wzdłuż Wisły.

„Na terenach, które dzisiaj są niezagospodarowane, które dzisiaj niszczeją i które dzisiaj są przeznaczone w zdecydowanej większości pod zabudowę deweloperską. Jeżeli nie zbudujemy tam Dzielnicy Przyszłości, to powstaną tam kolejne szklano-betonowe pustynie” – zaznaczył kandydat Zjednoczonej Prawicy.

„My proponujemy nowoczesne, ekologiczne i zielone zagospodarowanie tego terenu tak, aby powstały tam nowe zielone płuca Warszawy. Ale jednocześnie, żeby to miejsce było miejscem, do którego wszyscy na świecie będą chcieli przyjechać, o którym wszyscy na świecie usłyszą, że to jest obszar największych technologii, innowacji w zakresie smart city na świecie” – mówił Patryk Jaki.

PAP/RIRM

drukuj