fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Jak się słuchało G. Schetyny, to miało się wrażenie, że za chwilę zapisze się on do PiS

Jak się słuchało Grzegorza Schetyny, to miało się wrażenie, że za chwilę zapisze się on do Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że ze wszystkimi diagnozami Zjednoczonej Prawicy Grzegorz Schetyna nagle się zgadza. Przegrali oni wybory i dzisiaj próbują zmienić swój program. To pokazuje, że jest to obóz III RP, który jest kompletnie bezideowy – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja europoseł PiS Patryk Jaki.

W Warszawie trwa dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Podczas wydarzenia głos zabrał już lider PO Grzegorz Schetyna. Polityk mówił, że Koalicja Obywatelska proponuje zupełnie inną politykę, która musi być oparta na stałym dialogu i szczerości. To – w jego ocenie – musi odróżniać ją od obecnej władzy, nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu. Grzegorz Schetyna przyznał, że błędem było podwyższenie wieku emerytalnego i że można było to przeprowadzić na zasadzie dobrowolności oraz zachęt, a nie przymusu.

Jak się słuchało Grzegorza Schetyny, to miało się wrażenie, że za chwilę zapisze się on do Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Patryk Jaki.

Okazuje się, że ze wszystkimi diagnozami Zjednoczonej Prawicy Grzegorz Schetyna nagle się zgadza. Przegrali oni wybory i dzisiaj próbują zmienić swój program. To pokazuje, że jest to obóz III RP, który jest kompletnie bezideowy. Dla nich nie ma znaczenia, czy jest się lewicą, czy jest się prawicą, centrum itd. Cieszę się, że Polacy w ostatnich wyborach to rozczytali i wszystkie partie III RP, z postkomunistami na czele, dostały srogie lanie – zaznaczył poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gość Radia Maryja podważył kwestie wiarygodności politycznej Platformy Obywatelskiej i innych partii z obozu III RP.

Jeżeli Platforma po latach przyznaje, że podniesienie wieku emerytalnego było błędem, a tak naprawdę oszukanie milionów Polaków, bo twierdzili przed wyborami, że tego nie zrobią, to jeżeli po latach stwierdzają że nie powinni oszukiwać Polaków, to jest już jakiś postęp. Natomiast co do zasady trzeba zadać sobie pytanie – Dlaczego Polacy mieliby im jeszcze raz uwierzyć, skoro tyle czasu zajęło im przyznanie się do błędu? To znaczy, że przez tyle lat oni uznawali oszukiwanie Polaków za coś absolutnie normalnego – wskazał polityk.

Kolejnym problemem jest kwestia ideowa – dodał.

Platforma Obywatelska i cała Koalicja Obywatelska bardzo ostro skręciły w lewo obrażając i poniżając instytucje kościelne, zapominając i niszcząc ważne elementy polskie tradycji i historii. Robili to konsekwentnie przez całe wybory, organizując skandaliczne manifestacje, które uderzały w Kościół, w miastach, gdzie rządzi Platforma. Nagle dzisiaj wychodzi Grzegorz Schetyna i mówi: „My również jesteśmy partią konserwatywną – centrową”. Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. W mojej ocenie nie jest to w ogóle poważny sposób traktowania ludzi – podkreślił Patryk Jaki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Patryka Jakiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj