fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

Służby w Częstochowie gotowe na przyjęcie Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja już po raz 28. pielgrzymuje na Jasną Górę. Częstochowa jest przygotowana na przyjęcie wiernych. Dwudniowa pielgrzymka rozpocznie się w sobotę po południu. Służby są w pełnej gotowości. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będą czuwać funkcjonariusze służb mundurowych – straży miejskiej oraz policji. Zapewniona będzie także pomoc medyczna.

Niektórzy są już w drodze na coroczne spotkanie. Jedni jadą autokarami, jeszcze inni samochodami. Na miejscu przygotowane są parkingi. Żeby ułatwić pracę służbom, które kierują ruchem drogowym, powinniśmy włożyć za przednią szybę pojazdu na przykład białą kartkę – mówi Michał Dróżdż z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w częstochowskim magistracie.

– Jak co roku staramy się, żeby za przednią szybą samochodu była biała kartka formatu A4 czy obrazek maryjny tak, żeby było wiadomo, że jest to pielgrzymka Radia Maryja. Taki autokar będzie kierowany na Jasną Górę. Zdecydowanie najlepszym zjazdem jest aleja Jana Pawła II – podkreśla Michał Dróżdż.

Pielgrzymkę o godz. 17.30 rozpocznie koncert. Pół godziny później sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Frankowskiego, biskupa pomocniczego seniora diecezji sandomierskiej.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia. Mszy św. o godzinie 11.00. będzie przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Wierni uczestniczący w pielgrzymce będą mogli uzyskać odpust zupełny.

Transmisję z Jasnej Góry przeprowadzą Radio Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj