Warszawa: P. Jaki zadeklarował m.in. budowę 50 nowych żłobków i przedszkoli

Budowę 50 nowych żłobków i przedszkoli zadeklarował kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki. W jego programie edukacyjnym są m.in. publiczne przedszkola dostępne przez cały rok, nauka drugiego języka obcego od czwartej klasy podstawówki, odbudowa i wyposażenie techników i szkół branżowych.

„Chcemy, aby Warszawa była prawdziwym europejskim liderem, jeżeli chodzi o rozwiązania oświatowe. Chcemy, żeby Warszawa była stolicą nowoczesnej edukacji i w związku z powyższym chcemy zaproponować program skonsultowany z ekspertami i praktykami, który będziemy realizować, jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy.

„Nowoczesna i dostępna dla wszystkich oświata i edukacja w Warszawie to jest nasze hasło” – dodał.

Zadeklarował, że jednym z jego najważniejszych projektów, jeśli zostanie włodarzem stolicy, będzie przystąpienie do budowy 50 nowych żłobków i przedszkoli.

Przedstawiony dzisiaj przez Patryka Jakiego program edukacyjny zawiera 12 punktów. Pierwszym z nich są publiczne przedszkola dostępne przez cały rok.

„Dzisiaj warszawiacy pracują być może najciężej w tej części Europy i nie może być tak, że są tygodnie, gdzie nie ma zapewnionej opieki nad ich dzieckiem w danej dzielnicy” – zaznaczył Patryk Jaki.

Kolejną jego propozycją jest transparentna i uczciwa rekrutacja do przedszkoli.

„Często jest tak, że rodzice nie wiedzą, dlaczego ich dziecko nie dostało się do żłobka lub przedszkola. Te informacje przychodzą za późno, potem ciężko się zorganizować. Nie może tak być. Rodzice muszą być pewni, że ich dziecko znajduje się pod właściwą opieką, że zawsze dostanie się do tego żłobka czy przedszkola lub szkoły w swojej dzielnicy” – podkreślił kandydat na prezydenta stolicy.

W jego programie edukacyjnym znalazł się też punkt dot. gwarancji miejsca w przedszkolu w dzielnicy zamieszkania rodziców dziecka lub w sąsiedniej dzielnicy.

„Chcemy zagwarantować miejsce w przedszkolu w dzielnicy zamieszkałej przez rodziców dziecka. To będzie bardzo istotna sprawa” – zaznaczył Patryk Jaki.

Ponadto chce on przywrócenia właściwej roli pozawarszawskich ośrodków wypoczynkowych, nauki drugiego języka obcego od IV klasy szkoły podstawowej i posiłków w przedszkolach oraz szkołach podstawowych pod nadzorem dietetyka.

Patryk Jaki proponuje też usprawnienie systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, odbudowę i wyposażenie techników i szkół branżowych, bezpłatne udostępnienie obiektów sportowych w szkołach i OSIR czy zwiększenie liczby świetlic dzielnicowych i oświatowych placówek edukacji pozaszkolnej.

Prócz tego kandydat na prezydenta stolicy deklaruje w swym programie również wprowadzenie pakietu bezpłatnych wejściówek dla dzieci do instytucji kultury oraz zwiększenie dostępności pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl