fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Europoseł P. Jaki o ataku komisarza D. Reynders’a na Polskę: Jego wystąpienie sprawiało wrażenie, jakby to opozycja podrzuciła mu kartkę, którą ma przeczytać

Jego wystąpienie sprawiało wrażenie, jakby to opozycja podrzuciła mu kartkę, którą ma przeczytać. To jest bardzo przykre, że Polska jest w ten sposób traktowana. Przykładowo podawał jakieś informacje o tym, że Izba Dyscyplinarna w Polsce była wybrana przez parlament i to miało świadczyć o tym, że jest upolityczniona, a tymczasem przypominam, że Izba Dyscyplinarna nie była wybierana przez parlament – mówił europoseł Patryk Jaki w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Patryk Jaki, europoseł, przypomniał, że w ostatnim czasie Polska jest oskarżana w Parlamencie Europejskim o wszystko, na co tylko wpadną lewackie środowiska.

– Polska jest oskarżana o wszystko, co najgorsze tutaj w Parlamencie Europejskim. Ostatnio słyszeliśmy porównania do systemów totalitarnych, hitleryzmu, a wczoraj słyszeliśmy o tym, że rośnie korupcja, przestępczość, a praworządność jest łamana na każdym kroku. To znaczy bardzo wiele przymiotników, które mają bardzo pejoratywny charakter, natomiast za każdym razem, kiedy ja próbowałem przejść na poziom szczegółów, to tutaj za każdym razem, kiedy przechodzimy na poziom szczegółów, to już jest albo cisza, albo jakieś niegrzeczne odpyskowywanie – wskazał gość Radia Maryja.

Eurodeputowany odniósł się do wystąpienia unijnego komisarza ds. wymiaru sprawiedliwości Didiera Reynders’a, który idąc w ślady Fransa Timmermansa za swój główny cel obrał Polskę.

– Jego wystąpienie sprawiało wrażenie, jakby to opozycja podrzuciła mu kartkę, którą ma przeczytać. To jest bardzo przykre, że Polska jest w ten sposób traktowana. Przykładowo podawał jakieś informacje o tym, że Izba Dyscyplinarna w Polsce była wybrana przez parlament i to miało świadczyć o tym, że jest upolityczniona, a tymczasem przypominam, że Izba Dyscyplinarna nie była wybierana przez parlament, a kluczową rolę w tej sprawie pełniła właśnie Krajowa Rada Sądownictwa, w której większość stanowią sędziowie. Co więcej Krajowa Rada Sądownictwa, która została wybrana zdecydowaną większą większością głosów niż poprzednia Krajowa Rada Sądownictwa, czyli tu ma jeszcze ten dodatkowy przymiot większej legitymacji niezależności, a dodatkowo poprzednia Krajowa Rada Sądownictwa orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego została uznana za nieprawidłową wybraną – powiedział polityk.

To jest bardzo przykre, że tak się dzieje w Europie, że Polska jest oskarżana tylko dlatego, że nie rządzi już partia Donalda Tuska i lewicowo-ultraliberalne środowiska – zaakcentował gość „Aktualności dnia”.

– Tylko rządzą konserwatywne, patriotyczne środowiska. Polska jest karana tego typu oskarżeniami za to, że chce również utrzymać zasady demokratyczne i prawo ludzi do wyboru formacji, która przedstawia dla nich najlepszy program – podsumował europoseł Patryk Jaki.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem europosła Patryka Jakiego mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

 

TV Trwam News

 

drukuj