fot. twitter.com

P. Jaki: Prezydent Warszawy przeznacza pieniądze na ideologię

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przeznacza pieniądze z obietnic wyborczych, które składał, na ideologię – wskazał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Rada Warszawy głosami Koalicji Obywatelskiej przegłosowała wczoraj projekt zmniejszający bonifikatę przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc.

Projekt wniósł pod obrady wiceprezydent Warszawy. Dziś Rafał Trzaskowski tłumaczył tą decyzję szukaniem pieniędzy spowodowanym obciążeniami nałożonymi na samorządy.

Patryk Jaki, który podczas tegorocznych wyborów samorządowych kandydował na stanowisko prezydenta stolicy, mówił dziś na konferencji, że ta sytuacja jest spełnieniem jego słów z kampanii wyborczej.

– Mówiłem, że Rafał Trzaskowski to jest taki polityk, który w swojej pracy będzie koncentrował się na wycieczkach zagranicznych i na inwestowaniu w ideologię, bo z tego był znany do tej pory. I co się dzieje? Wejdźcie Państwo na profil Rafała Trzaskowskiego – i co zobaczycie? Wycieczki zagraniczne. Co zobaczycie dalej? Zabieranie pieniędzy z obietnic, które składał, na ideologię, na tramwaje, różnorodności. Czy nie tak mówił Patryk Jaki? Zobaczcie – akcentował wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki dodał, że tak, jak postępuje Trzaskowski, tak będzie postępowała Platforma Obywatelska jeśli wygra wybory.

RIRM

drukuj