fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Temat pedofilii wśród księży to element szerszej polityki, która ma na celu uderzyć w Kościół. Wszystkie systemy totalitarne zawsze zaczynały od walki z chrześcijaństwem

Chrześcijaństwo jest nauką, która zawsze budowała siłę naszego ducha i buduje siłę Polski. Wszystkie systemy totalitarne zawsze zaczynały od walki z chrześcijaństwem i Kościołem katolickim. Musimy wszystko pokazywać we właściwych proporcjach i nigdy nie zgodzić się na próbę tworzenia znaku równości między pedofilią a Kościołem, tak jak niektórzy próbują to teraz zrobić – zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Wiceminister sprawiedliwości, a zarazem kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, wskazał, iż z pedofilią zawsze należy walczyć w sposób stanowczy.

– Za każdym razem, kiedy rządzimy przygotowujemy i skutecznie forsujemy projekty, które zaostrzają kary za przestępstwa pedofilskie. W Sejmie prowadziłem projekt związany ze stworzeniem rejestru pedofilów, który bardzo dobrze działa. Wtedy Platforma i wszyscy inni byli przeciwni. Tak samo, jeśli chodzi o podwyższenie kar za pedofilię – jak byliśmy w opozycji również przynosiliśmy takie projekty do Sejmu, a Platforma je torpedowała. Dzisiaj jest dokładnie to samo, dlatego musimy uporządkować te kwestie. Uważamy, że stanowczo należy walczyć z pedofilią, to jest dla nas oczywiste. Działaniami, a nie gadaniem pokazujemy, że naprawdę to robimy i przestępczość kryminalna, od kiedy doszliśmy do władzy, spada – mówił polityk.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że obecnie toczy się prawdziwa walka, gdyż w miejsce katolickich wartości próbuje wstawić się antywartości, jak gender czy LGBT. Patryk Jaki podkreślił, iż trwa nagonka na Kościół katolicki, w której stawia się znak równości w następujący sposób: ksiądz = pedofil, Kościół = pedofilia, pomimo że twarde fakty i dane pokazują całkowicie co innego.

– Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej senatorowie PO zwrócili się do Ministerstwa Sprawiedliwości z zapytaniem, jakie są zawody wśród pedofilii. Co się okazało? Sami byli zdziwieni odpowiedzią, gdyż okazało się, że zastępca ministra sprawiedliwości (z Platformy) pokazał, iż na około 1500 przypadków zaledwie kilka dotyczy księży, a reprezentacja innych zawodów jest zdecydowanie większa. Próbuje się przedstawić tę sprawę w niewłaściwych proporcjach. To element szerszej polityki, która ma na celu uderzyć w Kościół. Pamiętajmy, że dla nas zawsze ważniejsza jest prawda, a prawda o Kościele jest inna niż próbują ją przedstawić bardzo wrogie media. Kościół katolicki – wielu osobom trzeba to przypominać, bo jest to też gra na tym, aby od Kościoła odciągnąć młodych – to najpiękniejsza karta historii polskiego państwa. Tam w najtrudniejszych czasach kulturkampfu Polskę przechowywano właśnie w Kościołach. Tam, gdzie nie było siły, bo działały systemy totalitarne, tej siły zawsze dodawał Kościół katolicki. Chrześcijaństwo jest nauką, która zawsze budowała siłę naszego ducha i buduje siłę Polski – powiedział polityk.

Wszystkie systemy totalitarne zawsze zaczynały od walki z chrześcijaństwem i Kościołem katolickim – wskazał wiceminister.

– Przychodzi taki moment, że musimy się bronić i pokazywać, że Kościół tworzą wierni. My też go tworzymy, dlatego wszystkie przypadki [pedofilii-red.] są dla nas bolesne. Przestrzegam jednak przed tworzeniem uogólnień i rozciąganiem odpowiedzialności z jednego przypadku na cały Kościół. Księża pełnią najtrudniejsze role, których często nikt inny nie chce się podjąć, np. na misjach, terenach bardzo trudnych, gdzie codziennie ryzykują śmiercią, zajmują się osobami niepełnosprawnymi czy starszymi, którymi nikt inny już nie potrafi się zająć. Na co dzień budują siłę ducha, wzmacniając więzi pomiędzy narodem, rodzinami, które mają problemy. Musimy wszystko pokazywać we właściwych proporcjach i nigdy nie zgodzić się na próbę tworzenia znaku równości między pedofilią a Kościołem, tak jak niektórzy próbują to teraz zrobić – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z wiceministrem Patrykiem Jakim dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl