fot. PAP/Leszek Szymański

Patryk Jaki obiecuje odbudowę warszawskiego sportu

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, chce odbudować warszawski sport, który po 12 latach rządów Platformy Obywatelskiej popadł w ruinę.

Podczas konferencji pasowej zorganizowanej na boisku na Agrykoli,  kandydat Zjednoczonej Prawicy zachęcał Warszawiaków do rozpoczęcia dialogu o przyszłości sportu w Warszawie. Niestety, jak mówił wiceminister sprawiedliwości, Platforma Obywatelska przez 12 lat swoich rządów w stolicy nie zrobiła w tej kwestii nic.

– Proszę państwa to jest wielki wstyd, że Warszawa stolica Polski nie ma ani jednej hali sportowej, w której można by rozgrywać europejską rywalizacje na najwyższym poziomie. To jest coś nieprawdopodobnego, że poza piłką nożną, wszystkie drużynowe, europejskie rozgrywki, wychodzą poza Warszawę. To jest coś nieprawdopodobnego, że miasta kilka razy mniejsze od Warszawy mają lepszą infrastrukturę sportową niż stolica – mówił Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Początkiem odbudowy warszawskiego sportu ma być „okrągły stół” dla środowisk sportowych w Warszawie. Dyskusja, w której wezmą udział przedstawiciele stołecznych środowisk sportowych obędzie się 15 czerwca o 17:30 na warszawskim Torwarze.

– Warszawa jest stolicą Polski i powinna być siłą napędową polskiego sportu. […]Jestem przekonany, że jeżeli wygramy te wybory to, to się zmieni – podkreślał wiceminister sprawiedliwości.

W trakcie konferencji Patryk Jaki odniósł się do sprawy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz do słów kandydata PO na prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski taką inwestycję uważa za gigantomanię bo wciągu dwóch lat będziemy mieli lotnisko w Berlinie.

– Różnica pomiędzy mną a Rafałem Trzaskowskim w kwestii poglądu na lotnisko jest absolutnie fundamentalna. Rafał Trzaskowski to jest myślenie prowincjonalne, a my, to jesteśmy myślenie prorozwojowe – akcentował szef warszawskiej komisji reprywatyzacyjnej.

PO domaga się jasnej deklaracji rządu ws. planów wygaszania lotniska na Okęciu. Politycy podkreślają, że jego zamknięcie narazi na szwank możliwości rozwojowe stolicy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj