P. Jaki podsumował wynik wyborów samorządowych

Komisja weryfikacyjna ds. dzikiej reprywatyzacji będzie w dalszym ciągu pracować na rzecz wyjaśnienia nieprawidłowości, by pomóc wszystkim poszkodowanym – potwierdził to podczas konferencji prasowej Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości podsumował także swój wyborczy wynik w Warszawie.

Na wstępie Patryk Jaki podziękował wszystkim wyborcom, którzy oddali na niego głos.

– Chcę państwu powiedzieć, że mimo porażki, jest to najlepszy wynik, jaki osiągnął kandydat prawicy w Warszawie od 2006 roku. Bardzo dobra legitymacja, mimo że wyborcy wskazali mi miejsce w opozycji, to dali jednocześnie bardzo silny mandat – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki „silny mandat” otrzymał od ponad 254 tys. Warszawiaków. Polityk zapowiedział, że będzie z tego mandatu korzystał, podobnie jak jego partyjni koledzy, którzy zostali radnymi.

– Chciałem proszę państwa, żeby poszedł bardzo silny komunikat, że jesteśmy, że dalej będziemy walczyć o Warszawę. Mamy bardzo silną legitymację i chcemy, by wszyscy, którzy na nas głosowali wiedzieli, że się na nas nie zawiodą – akcentował Patryk Jaki.

W dalszym ciągu będzie działała także komisja weryfikacyjna ds. dzikiej reprywatyzacji.

– Pełne powodzenie komisji będzie miało miejsce wtedy, gdy będą współpracowały trzy instytucje: komisja weryfikacyjna, warszawski ratusz oraz sądy. Liczyłem na to, że te sprawy, które rozpoczęliśmy w komisji rewizyjnej, po wygranej w ratuszu uda się zakończyć, (…) a wtedy wielu mieszkańców odetchnęłoby z ulgą. Niestety demokracja przyniosła inny wynik, który my szanujemy – wskazał polityk.

Patryk Jaki nie wyklucza podjęcia nowych rozwiązań prawnych, które przyczynią się do pomocy osobom poszkodowanym przez dziką reprywatyzację.

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

drukuj