Młodzież Wszechpolska: zrobimy wszystko, by do takich akcji, jak „tęczowy piątek” już nie dochodziło

Zrobimy wszystko, by do takich akcji, jak „tęczowy piątek” w szkołach już nie dochodziło – zadeklarował w Poznaniu wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Wojciech Niedzielko. Organizacja pyta kuratoria oświaty o listę szkół, w których odbywa się to przedsięwzięcie.

Akcja pod nazwą „tęczowy piątek” jest przeprowadzana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Według informacji KPH w tegorocznej akcji uczestniczą nauczyciele i uczniowie z 211 szkół. W placówkach tych odbywają się „lekcje”, których głównym tematem jest – „akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”.

Jak powiedział w piątek w Poznaniu wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Wojciech Niedzielko, choć przedsięwzięcie odbywa się pod przykrywką haseł równości i tolerancji, jest wymierzone w tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. Poinformował też, że MW składa w kuratoriach oświaty w całym kraju wnioski ws. informacji, w których szkołach przeprowadzona została akcja KPH.

„Po uzyskaniu tych danych będziemy chcieli skontaktować się z dyrektorami, uczniami i rodzicami tych szkół. Już teraz spływają do nas informacje, że wielu rodziców nie wiedziało, że taka akcja jest organizowana w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci. Zrobimy wszystko, by do podobnych akcji w szkołach już nie dochodziło” – zapowiedział Wojciech Niedzielko.

„Uważamy, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której w szkołach uprawia się agresywną propagandę homolobby. Ponadto w materiałach informacyjnych, które zostały przekazane do szkół przez KPH jest jawna agitacja wyborcza: w jednej z broszur możemy znaleźć zachętę do głosowania na polityków, którzy popierają tzw. prawa osób LGBT” – dodał.

Niedzielko powiedział też, że Młodzież Wszechpolska będzie rozpowszechniać oświadczenia dla rodziców przygotowane przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

„Po podpisaniu oświadczenia dziecko takiego rodzica będzie zwolnione z uczestnictwa tego typu wydarzeniach” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl