fot. PAP/Jakub Kamiński

Młodzież Wszechpolska zapowiada pikiety i manifestacje w Ełku

Nie zgadzamy się na żadne przejawy agresji ze strony imigrantów; sprzeciw miejscowej ludności wobec takiej sytuacji jest naturalny – w ten sposób Młodzież Wszechpolska odnosi się do ostatnich zajść w Ełku. Podczas nocy sylwestrowej zamordowano tam 21-letniego Polaka.

Zarzuty zabójstwa 21-latka prokuratura rejonowa w Ełku postawiła Algierczykowi – właścicielowi baru, gdzie doszło do wydarzeń oraz pracującemu tam obywatelowi Tunezji.

Reakcja części mieszkańców na wydarzenia była natychmiastowa – już następnego dnia przed barem doszło do gwałtownych protestów. W niedzielę próbowano podpalić mieszkanie, które wynajmował Algierczyk. Sprawę wyjaśnia obecnie policja.

Według rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej Mateusza Pławskiego, to obcokrajowcy doprowadzili do tej tragicznej sytuacji. Zapowiada on także kontrę do planowanej na piątek przez środowiska lewicowe manifestacji solidarności z Algierczykiem.

– W najbliższym czasie nasze struktury w Ełku, które oczywiście prężnie działają, będą podejmowały odpowiednie działania. Będą przez nas organizowane pikiety i inne różnego rodzaju manifestacje. Będziemy też blokowali i organizowali kontry do wszelkich manifestacji, nie ukrywajmy, osób związanych ze środowiskiem liberalno-lewicowym. Uważamy, że wobec tych zdarzeń, które mają miejsce w Europie, wobec tego zdarzenia, które miało miejsce w noc sylwestrową w Polsce, osoby które takie marsze poparcia dla mniejszości muzułmańskiej organizują, po prostu działają na szkodę narodu polskiego – powiedział Mateusz Pławski.

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj