Sprzeciw organizacji narodowych wobec „antypolonizmu” ze strony Izraela

Organizacje narodowe sprzeciwiają się „antypolonizmowi”, który według nich jest obecnie propagowany przez Izrael, a także przez niektóre media. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej narodowcy zapowiedzieli w środę protest przed ambasadą Izraela.

Według organizacji narodowych mamy obecnie do czynienia z nieprzypadkową kampanią antypolską. Narodowcy wzywają rząd do zdecydowanego działania dyplomatycznego, a także wspierania rzetelnej debaty w kraju.

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki wskazuje na potrzebę repolonizacji mediów. Wymienia także inne warunki konieczne do tego, aby zakończyć spór na linii Polska-Izrael w oparciu o prawdę.

– Wzywamy rząd do zdecydowanej reakcji. Spokojnej, ale zdecydowanej, tzn. takiej, która powie jednoznacznie, że nie ma zgody z polskiej strony na ingerowanie w nasz proces ustawodawczy. Środowiska narodowe, Ruch Narodowy i inne organizacje, wzywają do zajęcia zdecydowanej postawy i prowadzenia kampanii przeciwko antypolonizmowi. Żeby móc skutecznie bronić się na arenie międzynarodowej przed kłamstwami, to musimy mieć do tego narzędzia, a żeby mieć do tego narzędzia – w Polsce musimy ustanowić standard debaty publicznej, który nie będzie pozwalał na zniesławianie Polaków w naszym własnych państwie – akcentował Robert Winnicki.

Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN, która zakłada m.in. karanie za używanie kłamliwego sformułowania „polskie obozy śmierci”. W związku z tym, na środę narodowcy zapowiadają protest przed ambasadą Izraela.

– Spotykamy się o godz. 17.00 pod ambasadą Izraela. Będzie Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy i Obóz Narodowo-Radykalny. Będziemy protestować pod hasłem „Stop antypolonizmowi”, bo takie właśnie antypolonizmy uprawiają obecnie izraelscy politycy, dziennikarze i wiele mainstreamowych mediów, również w Polsce – mówił Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej.

W Kancelarii Premiera odbyło się dziś spotkanie robocze z udziałem szefa rządu,  przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sejmu, Senatu i Kancelarii Prezydenta. Debata poświęcona była kształtowaniu wizerunku Polski poza granicami kraju.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o powołaniu zespołu, który ma kontynuować dialog historyczny z przedstawicielami Izraela.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl