fot. https://wsksim.edu.pl/pielegniarstwo-licencjat/

„Zawód z sercem” – akcja promocyjna kierunku pielęgniarstwa oferowanego przez WSKSiM

Pod hasłem „Zawód z sercem” odbędzie się dziś w Toruniu akcja promocyjna pielęgniarstwa zorganizowana przez studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Wydarzenie odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Tam studenci przeprowadzą m.in. warsztaty praktyczne z zakresu zdrowia publicznego w dobie pandemii. Będą też przypominać zasady dotyczące ochrony zdrowia.

Dziekan WSKSIM, dr Dorota Żuchowska, podkreśla, że celem akcji jest promocja Uczelni oraz uświadomienie, jak ważną rolę społeczno-zawodową odgrywają pracownicy służby zdrowia.

Chcielibyśmy uświadomić mieszkańcom Torunia, że w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej jest kierunek z zakresu nauk medycznych, pielęgniarstwo, na którym uczą się młodzi, wspaniali ludzie. Chcemy przypominać ważną rolę pielęgniarzy i pielęgniarek we współczesnym systemie opieki zdrowotnej. Myślę, że to trochę akcja skierowana do młodych ludzi, żeby pokazać im, jak ważne są  wszystkie kwestie związane z zasadami bezpieczeństwa w okresie pandemii – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSIM.

Kierunek pielęgniarstwo znajduje się w ofercie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej od października ubiegłego roku.

Uczelnia proponuje także dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu opieki zdrowotnej pod nazwą „Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl