fot. https://twitter.com/AKSiMTorun

„Spotkanie z praktykami” – studenci AKSiM uczestniczyli w warsztatach z redaktor Dorotą Kanią

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dziś „spotkanie z praktykami”. W wydarzeniu uczestniczyła była redaktor naczelna Polska Press, Dorota Kania. Dziennikarz i współautor serii książek „Resortowe dzieci” wygłosiła najpierw wykład skierowany do studentów. Przedstawiła pracę dziennikarza śledczego odsłaniającego meandry tworzenia się sceny politycznej III RP. Później odbyły się warsztaty dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz informatyki medialnej.

Redaktor Dorota Kania zwróciła uwagę, że dzisiejsze spotkanie było dla studentów lekcją na temat tego, jakimi zasadami powinni kierować się w życiu zawodowym.

Ogromną rolą dziennikarzy jest pokazywanie takiej rzeczywistości, jaką ona jest naprawdę. Opowiadałam studentom kolejne etapy rozwoju dziennikarstwa w Polsce. Zaczęłam oczywiście od 1989 roku, od powstania „Gazety Wyborczej”, której rolę obecnie przejęła telewizja TVN, a także o rozwoju mediów elektronicznych i o tym, że w Polsce wbrew temu, co nam się usiłuje przedstawiać, rację ma milcząca większość; milcząca, ponieważ nie jest hałaśliwa i ordynarna. Trzeba tak kształtować media, żeby pokazywać prawdę. W momencie kiedy zaczyna się budować na kłamstwie, to takie media nie mają przyszłości – zaznaczyła.

Wcześniej „spotkanie z praktykami” w AKSiM odbyło się w grudniu ub.r. Swoim doświadczeniem ze studentami dzielił się wówczas publicysta tygodnika „Sieci” i korespondent z wojny na Ukrainie, red. Jakub Maciejewski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl