fot. aksim.edu.pl

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Etyka dla nauczycieli”

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej – Akademii nauk stosowanych w Toruniu trwa rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych: „Etyka dla nauczycieli”. Studia te są finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z oferty mogą skorzystać pedagodzy, którzy chcą zdobyć uprawnienia do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach. Przedmiot ten stopniowo od 2023 roku ma być obowiązkowy – najpierw w szkołach podstawowych – dla tych młodych ludzi, którzy nie sięgną po lekcje katechezy.

Aby tak się stało, potrzebna jest wyspecjalizowana kadra. Jej przygotowaniem do nauczania etyki zajmie się m.in. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor toruńskiej uczelni, zauważa, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej to nieliczny ośrodek w Polsce, który otrzymał taką możliwość od resortu edukacji.

– Czujemy się bardzo zaszczyceni. Dzisiaj ludzie mają zamazane wartości i nie wiedzą, co jest dobrem, a co jest złem. Właśnie w ramach wykładów z „Etyki dla nauczycieli” ufam, że pomożemy nauczycielom dobrze się przygotować do tego przedmiotu, który bardzo zobowiązuje nauczycieli do tego, by w sposób przystępny przekazać młodzieży, czym jest etyka i jak etyka pomaga dzieciom i młodzieży lepiej oraz godniej żyć – podkreśla rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.   

O. dr Zdzisław Klafka przekazał, że choć dotarło już dużo zgłoszeń, to jest jeszcze ostatni dzwonek dla osób, które chcą skorzystać z oferty studiów podyplomowych w toruńskiej uczelni. [więcej] 

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej https://wsksim.edu.pl/.

RIRM

drukuj