„Barką na misje” – spotkania z misjonarzami  

W Krakowie rozpoczęła się inicjatywa misyjno-ewangelizacyjna pt. „Barką na misje”. Akcję przygotowano z okazji przypadającej jutro Światowej Niedzieli Misyjnej, która w Polsce zainauguruje Tydzień Misyjny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Pierwszym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana na barce Aquarius przy Bulwarze Czerwieńskim. Na ołtarzu obecne były relikwie pierwszego stopnia błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki Dzieła Współpracy Misyjnej w Polsce. Z kolei o godz. 14.00 na statku rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Siostra Bożena Najbar z Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie podkreśliła, że temat spotkania odnosi się do orędzia papieża Franciszka na tegoroczne dni misyjne.

– Papież Franciszek w swoim orędziu, które wydaje co roku z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej, podkreślił przede wszystkim, że spotkaliśmy Jezusa i trzeba się tym faktem dzielić. Hasłem wydarzenia jest: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Chcemy to przeżywać z Ojcem Świętym i całym Kościołem. Drugim przesłaniem jest: „Słucham serca”, bo ludzie pogubili się w czasie pandemii w emocjach, uczuciach i potrzebują rozmowy. Zapraszamy więc na zwyczajne rozmowy o życiu – mówiła s. Bożena Najbar.

Akcja „Barką na misje” potrwa do 29 października. W jej ramach w poniedziałek rozpoczną się spotkania z misjonarzami dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

– Są z nami misjonarze z różnych kontynentów, którzy będą poruszać różne tematy. Mamy piękne muzeum misyjne, które przedstawia różnorakie rzeczy ze wszystkich kontynentów. My opowiadamy o ich znaczeniu, zastosowaniu – podkreśliła.

W programie jest także nauka piosenek w różnych językach krajów misyjnych czy warsztaty kultury indyjskiej, afrykańskiej i peruwiańskiej.

RIRM

drukuj