1 czerwca XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000

Pod hasłem „Wracaj do domu!” 1 czerwca odbędzie się 28. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Jak powiedział ks. bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady Konferencji Episkopatu Polski, „chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom Kościół jako dom, w którym jest dla nich miejsce”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą spotkań na Polach Lednickich był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców? – pytał o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000.

Dodał, że dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy młodych ludzi z okien domu, który od lat jednoczy, a ten dom to Lednica!

W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach, by wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to, co dobre.  Jednak przede wszystkim, by być razem! Dom to nie budynek, to ludzie, dlatego wyczekujemy was na Polach Lednickich 1 czerwca 2024 – podkreślił o. Tomasz Nowak OP.

W trakcie wydarzenie zaplanowane są trzy wystąpienia. Pierwsze wygłoszą Marcin i Monika Gomułkowie pt. „Racja? Najpierw relacje!”. Drugie – ojciec Tomasz Maniura i Monika Hoffman-Piszora, a trzecie o. Tomasz Nowak wraz Grzegorzem Czerwickim.

„Tegoroczne spotkanie będzie również wspomnieniem osobistego chrztu świętego i okazją, by odnowić jego przyrzeczenia. Na znak obecności w Kościele pragniemy ponownie przyjąć białą szatę. Dlatego prosimy młodych, aby przywieźli ze sobą białe koszulki, kawałki materiałów, prześcieradła, na których wypiszą datę swojego chrztu oraz imię, jakie wtedy otrzymali” – powiedziała s. Łucja Rado, jedna z duszpasterzy spotkania na Lednicy podczas konferencji prasowej, zapraszającej na czerwcowe wydarzenie.

W programie zaplanowano również kilkanaście warsztatów dla młodych.

Nie zabraknie również strefy dla dzieci. Ciekawym wydarzeniem towarzyszącym jest również wyprawa rowerowa, która dotrze na lednickie spotkanie. Organizatorem jest Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Wyruszą oni z czterech stron Polski: Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka.

„Grupy wyruszą w przypadające 30 maja Boże Ciało. Wszyscy spotkamy się w piątek wieczorem 31 maja w Gnieźnie. Następnego dnia, o godz. 9.00 weźmiemy udział w jutrzni (liturgii godzin). W sobotę razem z relikwiami św. Wojciecha pojedziemy na Pola Lednickie” – zapowiedział o. Tomasz Maniur odpowiedzialny za Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

 

Tegoroczny hymn spotkania dostępny jest tutaj:

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl/Lednica 2000

drukuj