fot. PAP/Piotr Polak

Wiceszef MSZ: będzie cykl debat podsumowujących politykę zagraniczną

Od 23 sierpnia w miastach wojewódzkich rozpocznie się cykl debat, podsumowujących polską politykę zagraniczną, prowadzoną w latach 2015-2019 – poinformował w Kielcach wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych inauguruje w najbliższy piątek 23 sierpnia cykl debat regionalnych na temat polityki zagranicznej, prowadzonej najpierw przez rząd Beaty Szydło i teraz – Mateusza Morawieckiego. Takie debaty obędą się w każdym mieście wojewódzkim” – powiedział Piotr Wawrzyk na konferencji prasowej.

Debaty współorganizują Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej i lokalne instytucje. W każdym spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel resortu spraw zagranicznych. Formuła debat zakłada możliwość zadawania pytań przez publiczność i dyskusję.

Pierwsza debata z udziałem Piotra Wawrzyka odbędzie się w Kielcach – w piątek o godz. 17.00 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym.

„Zapraszamy wszystkich – w tym wypadku mieszkańców Kielc i Kielecczyzny – do udziału w tej debacie” – zachęcał wiceszef MSZ.

Piotr Wawrzyk był pytany o szczegóły zagadnień, jakie będą poruszane podczas spotkania.

„Wydaje się, że najważniejszym elementem jest uzyskanie bardzo dobrego wyniku w wyborach do Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Będą również kwestie transatlantyckie i oczywiście europejskie” – wskazał.

„Także polityka wschodnia, bo w obecnej sytuacji nie da się tego tematu pominąć – zbyt wiele rzeczy się dzieje na wschód od nas. Są to kwestie dla nas zawsze bardzo ważne” – dodał Piotr Wawrzyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl