fot. twitter.com/PolishEmbassyUS

Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji

Polska i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji. To kolejny krok na drodze do zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków.

Umowę podpisał polski ambasador w Waszyngtonie oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego USA.

Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do ruchu bezwizowego – podkreślił europoseł PiS-u prof. Karol Karski.

– To są działania, które są na ostatniej prostej w rozwiązywaniu w tej sprawie. To standardowe umowy, które są zawierane z państwami, które są włączone do amerykańskiego ruchu bezwizowego. To, co było nierealne dla rządu PO, dla PiS okazuje się wykonalne i wkrótce będzie miało miejsce – wskazał prof. Karol Karski.

Program bezwizowy wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. Programem objętych jest 38 państw, w tym 23 kraje UE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl