fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. Z. Ziobro o koalicji z PiS: Są sprawy, w których trudno nam znaleźć wspólną diagnozę i rozwiązania, ale szukamy spraw, które łączą

Są sprawy, w których trudno nam znaleźć wspólną diagnozę i rozwiązania – jak np. relacje z Unią Europejską i energetyka, ale szukamy spraw, które nas łączą, takie jak kwestie bezpieczeństwa i rozwoju armii – powiedział lider Solidarnej Polski, szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o współpracy koalicyjnej z Prawem i Sprawiedliwością.

Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta” o przyszłość Zjednoczonej Prawicy i ewentualny wspólny start Solidarnej Polski i PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

„Są sprawy, w których trudno nam znaleźć wspólną diagnozę i rozwiązania” – przyznał szef MS.

Zwrócił uwagę na kwestie postulowanej przez Solidarną Polskę reformy wymiaru sprawiedliwości i sporu z Unią Europejską. Jak mówił, projekty ustaw Solidarnej Polski „leżą w szufladzie”, podczas gdy uchwalane są takie, które „ulegają Unii Europejskiej”. Szef Ministerstwa Sprawiedliwości dodał, że Solidarna Polska blokuje niektóre proponowane przez rząd rozwiązania, które – zdaniem ugrupowania – „idą w złym kierunku”.

Minister sprawiedliwości stwierdził także, że między Solidarną Polską a PiS istnieje „zasadnicza rozbieżność” w sprawach energetyki. Ocenił, że Polska powinna rozwijać taką energetykę do jakiej ma potencjał, czyli energetykę węglową. W jego opinii, zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwoliłoby „spalać ten węgiel ekologicznie”.

Zwrócił też uwagę na rozbieżność zdań z koalicjantami w kwestii odchodzenia od węgla na rzecz gazu jako „paliwa przejściowego”.

Zbigniew Ziobro oświadczył także, że Solidarna Polska „szuka spraw, które nas łączą”. Jako przykład wymienił kwestie bezpieczeństwa i rozwoju armii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl