Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość zyskuje, opozycja traci

45 proc. poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości – tak wynika z najnowszego badania preferencji politycznych opublikowanego przez Kantar Public dla TVP. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z 23-proc. poparciem, a na trzecim Nowoczesna, na którą chce głosować 9 proc. badanych.

Kantar Public zapytał na kandydata/kandydatkę, której partii zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach? (Wynik dla osób zdecydowanych na zagłosowanie na konkretną partię).

Gdyby wybory odbyły się w listopadzie, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 45 proc. ankietowanych. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 23 proc., na Nowoczesną 9 proc.

Kukiz’15 cieszy się 8-procentowym poparciem. Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował poparcie na poziomie 5 proc.

Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc), Partia Razem (2 proc.) i Wolność (2 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 3-5 listopada na grupie tysiąca pełnoletnich Polaków.

 

TVP Info/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl