fot. twitter.com

Znani samorządowcy i uczeni na warszawskich listach PiS

„Rzeczpospolita” poznała jeden z elementów strategii partii rządzącej w Warszawie. Znane nazwiska samorządowe i naukowcy – to pomysł PiS na pokonanie PO w jednym z jej bastionów – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Rz”.

Jak pisze dziennik, kandydatem do Senatu z okręgu obejmującego Mokotów, Wilanów, Ursynów będzie obecny warszawski radny PiS i wykładowca akademicki dr Błażej Poboży.

„W kolejnym z czterech warszawskich okręgów senackich będzie startował – jak informują nas rozmówcy z Klubu Parlamentarnego PiS – Cezary Jurkiewicz, wieloletni radny Warszawy, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej i szef klubu PiS w Radzie Miasta” – pisze „Rzeczpospolita”.

W pozostałych dwóch okręgach – według gazety – mają startować uznani profesorowie medycyny.

„Rz” przypomina, że PiS w Warszawie nie ma obecnie żadnego senatora.

„Jak tłumaczą nam rozmówcy z partii, stąd pomysł na znane lokalne nazwiska samorządowe lub rozpoznawalnych w mieście naukowców” – dodaje dziennik.

„Chcemy pokazać, że my realnie budujemy listy z udziałem samorządowców w przeciwieństwie do Platformy, która tylko deklaruje, że samorządowcy mają startować, ale później nic z tych deklaracji nie wychodzi” – komentuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden ze strategów PiS.

„Rz” przypomina również, że Prawo i Sprawiedliwość ma zaprezentować listy do Sejmu i Senatu po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę terminu wyborów parlamentarnych. Opisuje też prawdopodobny skład listy PiS w stolicy.

„Warszawską listę PiS do Sejmu otworzy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na drugim miejscu (podobnie jak w 2011 roku) znajdzie się szef warszawskich struktur partii, Mariusz Kamiński. Na kolejnych miejscach są wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, poseł Jarosław Krajewski” – czytamy w dzienniku.

Na listach – według „Rz” – znajdą się też szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas oraz wielu radnych z klubu PiS.

„Łącznie do parlamentu ma kandydować blisko jedna trzecia Klubu PiS w Radzie Warszawy” – twierdzi „Rzeczpospolita”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl