fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Nowy program Prawa i Sprawiedliwości na wybory

Jasło, Sandomierz, Szczecin, Kraków – m.in. w tych miastach przebywali w weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy budują program na najbliższe wybory.

Prawo i Sprawiedliwość melduje gotowość.

– Jesteśmy gotowi do tego, aby stoczyć wielki bój o Polskę, ale bój na argumenty, bój na merytoryczne programy – mówił Rafał Bochenek, rzecznik PiS.

Właśnie dlatego członkowie partii ruszyli w trasę programową. Pierwszym przystankiem premiera Mateusza Morawieckiego było Podkarpacie. Tu głównym tematem były kwestie gospodarcze, a ich nieodłącznym elementem są finanse. I m.in. z nich premier Mateusz Morawiecki złożył sprawozdanie.

– Mamy niższy deficyt budżetowy, niż planowaliśmy. 12 mld zamiast 30 prawie mld, tak zarządza finansami publicznymi PiS – powiedział Mateusz Morawiecki.

To właśnie na podstawie rozmów i spotkań z Polakami powstanie program wyborczy partii.

Spotkań, które w 2015 roku utorowały partii rządzącej drogę do zwycięstwa – mówił w Szczecinie wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk.

– Przebiegały tak samo przecież na zasadzie spotkań, dyskusji, rozmów w tym zakresie i budowania właśnie naszej koncepcji, jak ma wyglądać Polska – mówił Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury.

Nadchodzący czas będzie czasem nie tylko budzenia nadziei, ale również – jak wskazywała premier Beata Szydło – czasem podsumowań tego, co wydarzyło się przez ostatnie 8 lat.

–  Co nam się udało zrobić, jakie są plany, o tym będziemy z państwem na tych naszych spotkaniach rozmawiać. Chcemy was pytać o to, co jest ważne, jak się wam żyje – podkreślała Beata Szydło.

Z Polakami w Ostrowie Wielkopolskim spotkała się minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. Kraków odwiedził z kolei minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Politycy PiS byli również m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Bydgoszczy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl