fot. PAP/Jacek Turczyk

A. Bielan: W sobotę w Rzeszowie konwencja wyborcza PiS, inaugurująca kampanię do PE

W sobotę w Rzeszowie odbędzie się konwencja wyborcza PiS, inaugurująca kampanię do PE; będą ważne przemówienia i deklaracje, zaprezentujemy liderów naszych list we wszystkich 13 okręgach – powiedział dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Adam Bielan poinformował w TVP1, że w sobotę PiS oficjalnie zainauguruje kampanię wyborczą – w Rzeszowie o godz. 12.00 odbędzie się konwencja wyborcza PiS.

„Będą ważne przemówienia, ważne deklaracje, zaprezentujemy fizycznie liderów naszych list we wszystkich 13 okręgach” – zapowiedział wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan był również pytany, dlaczego wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie startował w wyborach do PE z okręgu obejmującego województwa: małopolskie i świętokrzyskie, a nie z Warszawy, gdzie wcześniej ubiegał się o fotel prezydenta miasta.

„Te decyzje jeszcze przed nami, ale jest rzeczywiście bardzo prawdopodobne, że Patryk Jaki będzie startować z tego okręgu. Chcemy zbudować w każdym okręgu wyborczym jak najsilniejsze listy i na pewno pan Jaki będzie wzmocnieniem naszej listy również w tym okręgu” – podkreślił Adam Bielan.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl