Wrocław: Trwa pierwsza konwencja regionalna PiS

We Wrocławiu trwa pierwsza konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie głos mają zabrać prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Po konwencji szef rządu wyruszy kampanijnym „PiS-busem” na spotkanie z mieszkańcami Jelcza, Laskowic i Wałbrzycha.

Także inni politycy Zjednoczonej Prawicy podróżują po Polsce i spotykają się z mieszkańcami. M.in. wicepremier Beata Szydło odwiedzi dziś województwo zachodniopomorskie. Będzie rozmawiać z mieszkańcami Kołobrzegu, Koszalina i Sławna.

Dobra zmiana potrzebna jest również w samorządach. Rząd przygotował bardzo wiele projektów i programów, które dedykowane są miastom oraz najmniejszym i największym miejscowościom – podkreśliła wicepremier Beata Szydło. Wskazała równocześnie na wagę współpracy samorządu z rządem. W Wałczu wicepremier Szydło zaznaczyła, że spotkania polityków i ministrów pokazują, iż dla Zjednoczonej Prawicy ważny jest każdy region naszego kraju. [czytaj więcej]

Obecny rząd przygotował bardzo dużo projektów. To są projekty, które są dedykowane samorządom. To jest poprawa otoczenia, życia mieszkańców, domy seniorów, wsparcie dla szkół, realizacja programu inwestycji dróg lokalnych. Te programy są. Można z nich czerpać i je wykorzystywać. Jeżdżąc po Polsce, słyszę od wielu ludzi, że pierwszy raz spotykają się z taką możliwością. Nie wiedzą o niej. Dlaczego? Bo ich wójt, burmistrz czy prezydent miasta z takiego programu nie korzysta, bo albo nie chce, bo uważa, że ważniejsza jest polityka i nie będzie sięgał po pieniądze, które aktualny rząd daje, albo nie potrafi tego zrobić, albo z jakichś jeszcze innych powodów uważa, że jest to zbyteczne – mówiła Beata Szydło.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a ewentualna druga tura 4 listopada.

 RIRM

drukuj