fot. PAP/Marcin Bielecki

Beata Szydło spotkała się z wyborcami w Wałczu

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują objazd po całej Polsce. W piątek z wyborcami w Wałczu spotkała się wicepremier Beata Szydło.

Nasze spotkania potwierdzają, że dla polskiego rządu liczy się każde miejsce w Polsce – podkreślała Beata Szydło.

 – Dla polskiego rządu liczy się każda miejscowość, każde środowisko i przede wszystkim każdy Polak i każda Polka – powiedziała była premier.

Polityk przypomniała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał wiele nowych programów skierowanych do samorządów. Będzie też kontynuował dotychczasowe.

 – To jest poprawa otoczenia życia mieszkańców, to są domy seniorów, to jest wsparcie szkół, ale to jest wreszcie realizacja programu dróg lokalnych – zaznaczyła Beata Szydło.

Jednak nie wszystkie samorządy korzystają z tych programów.

 – Bo albo nie chce, bo uważa, że ważniejsza jest polityka i nie będzie sięgał po pieniądze, który obecny rząd daje, albo nie potrafi tego zrobić. Albo z jeszcze jakichś innych powodów uważa, że to jest zbyteczne – dodała.

Prawo i Sprawiedliwość chce to zmienić, dlatego tak ważne są zbliżające się wybory samorządowe – podkreśliła wicepremier.

 – Pamiętajmy, że wybieramy gospodarzy naszych miast. Tam, gdzie my żyjemy, mieszkamy. Wybierzmy tych gospodarzy, którzy chcą nas słuchać, chcą z nami rozmawiać i chcą razem z nami budować przyszłość naszej małej ojczyzny – powiedziała Beata Szydło.

Polityk podkreśliła, że większość kandydatów Prawa i Sprawiedliwości to młodzi, wykształceni i zapaleni do pracy ludzie.

 – Są młodzi burmistrzowie czy prezydenci miast, tak jak Lucjusz Nadbereżny w Stalowej Woli. Nasz prezydent wybrany w poprzedniej kadencji, który pokazał i udowodnił, jak wiele dobrego można zrobić dla miasta, w którym się żyje, jeżeli ma się perspektywę, że to będzie „moje miejsce na ziemi i ja chcę tu mieszkać, i to robię dla moich mieszkańców”, ale robię to również dla siebie – mówiła Beata Szydło.

W Wałczu wicepremier rekomendowała mieszkańcom na kandydata burmistrza Marka Subocza.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj