Premier B. Szydło: V4 wspólnie wystąpi ws. pracowników delegowanych

Będzie nasze wspólne stanowisko, jeśli chodzi o delegowanie pracowników; mandat do negocjacji V4 w tej sprawie uzyskał premier Węgier Viktor Orban – powiedziała w Budapeszcie premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Głównymi tematami spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej oprócz kwestii delegowania pracowników, był także kryzys migracyjny i różnica w jakości tych samych produktów sprzedawanych w UE.

Polskę w Budapeszcie reprezentowała premier Beata Szydło. Politycy V4 spotkali się także z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Prezes Rady Ministrów zapowiedziała, że państwa V4 przestawią wspólne stanowisko w sprawie delegowania pracowników. Mandat do prowadzenia rozmów w tej sprawie otrzymali Węgrzy.

Zależy nam na tym, aby polityka dotycząca delegowanych pracowników opierała się na kompromisie, który nie zamknie rynku dla naszych firm, ze względu na nadmierne obciążenie biurokratyczne, czy protekcjonizm. To jest nasz cel i ten cel wspólnie podejmujemy. Kolejna kwestia dotyczy wspólnego wsparcia dla Włoch w związku z kryzysem na Morzu Śródziemnym. Wystosowaliśmy wspólne wsparcie dla tego państwa. Oczekujemy większej otwartości UE, jeżeli chodzi o politykę migracyjną – mówiła szefowa polskiego rządu.

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej wyrazili także negatywne stanowisko w sprawie nierównej jakości produktów spożywczych sprzedawanych w naszym regionie. Problem ten jest podnoszony w głównej mierze przez Słowację. Bratysława zagroziła nawet wstrzymaniem importu towarów. Grupa V4 chce aby Komisja Europejska podjęła w tej sprawie działania.

Szefowie państw Grupy Wyszehradzkiej podczas spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu poruszyli m.in. kwestię walki z terroryzmem. Cztery kraje wraz z Izraelem mają utworzyć grupę robocza ds. walki z terroryzmem.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl