[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Mamy do czynienia z akcją marszu przez samorządy na rzecz rozbicia wspólnoty

Chyba po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z tak agresywną kampanią w wykonaniu ośrodków skrajnie lewicowych występujących pod szyldem partii politycznych lub również stowarzyszeń. To kampania przede wszystkim na rzecz ruchu homoseksualnego i genderowego – powiedział w piątkowym „Polskim Punkcie Widzenia” prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

Za sześć tygodni odbędą się wybory samorządowe. Kampania wyborcza nabiera tempa, a politycy poszczególnych partii rozpoczynają bój o wyborców.

– Wybory samorządowe są pewnym preludium do wyborów krajowych. Materia związana z tymi wyborami to kwestie życia mieszkańców na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. To przede wszystkim kwestia infrastruktury drogowej. W województwie mazowieckim aż 570 mln zł jest przeznaczonych na ten cel, kolejne to inwestycje w szpitalach, sprawy związane z bibliotekami i szkołami – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Prezes Prawicy RP spodziewa się jednej z bardziej agresywnych kampanii.

– Chyba po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z tak agresywną kampanią w wykonaniu ośrodków skrajnie lewicowych występujących pod szyldem partii politycznych lub również stowarzyszeń. To kampania przede wszystkim na rzecz ruchu homoseksualnego i genderowego – wskazał.

– Te wybory są bardzo ważne. To program realizacji tego nurtu marksistowskiego – powiedział Krzysztof Kawęcki.

W wyborach zostanie zastosowana nowa ordynacja wyborcza.

– Tak wygląda ordynacja. W zasadzie dominują trzy ugrupowania – PO, PSL i PiS. Ta ordynacja powoduje, że trzeba uzyskać ok. 10 proc., żeby wprowadzić swoich przedstawicieli – dodał.

RIRM

drukuj