Premier Beata Szydło: Nie ma szans na kontynuację błędów w polityce migracyjnej UE

Nie ma – w mojej ocenie –  w tej chwili szans na kontynuowanie błędów w polityce migracyjnej Unii Europejskiej, bo to prowadzi donikąd – mówiła premier Beata Szydło.

Premier, pytana o deklarację Włoch, że nie przyjmą większej liczby łodzi z uchodźcami, przypomniała, że w czasie ostatniego szczytu UE podczas rozmowy o migracji odbyła się dyskusja na temat rozwiązania tego problemu.

„Większość moich kolegów, przywódców, szefów rządów mówiła o tym, że przecież mamy do czynienia z migracją ekonomiczną i nie w ten sposób miało to wszystko przebiegać” – relacjonowała premier.

„Jest refleksja, co jest już dobrą oznaką, natomiast poza refleksją musi być oczywiście działanie” – dodała.

Premier oceniła, że dotychczasowa polityka migracyjna UE i próby rozwiązania kryzysu migracyjnego nie okazały się skuteczne i muszą zostać zweryfikowane.

Jak dodała stanowisko w tej sprawie przyjęte przez V4 pokazuje, jaką drogą w kwestii migracji powinna pójść UE.

„Wrócimy do tematu jesienią, będziemy na ten temat rozmawiali również na szczycie w Brukseli. Nie ma już w tej chwili – w mojej ocenie – szans na to, żeby te błędy, które popełniono do tej pory w polityce migracyjnej można było kontynuować, bo idziemy donikąd” – zaznaczyła szefowa rządu.

PAP/RIRM

drukuj