PiS wzywa Kopacz do przedstawienia programu dla Śląska

Mimo zawartego porozumienia rządu z górnikami, wciąż pod znakiem zapytanie stoi przyszłość młodzieży ze szkół górniczych. Prawo i Sprawiedliwość wzywa premier Ewę Kopacz, aby przedstawiła program dla Śląska, a nie tylko doraźnie rozwiązywała problemy.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda odwiedzi dziś Bytom. Spotka się z uczniami z klas górniczych, natomiast przed kopalnią Bobrek – Centrum odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wiceprezes PiS.

Poseł Beata Szydło zapowiada, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości przedstawi strategiczny program dla Śląska.

Trzeba dzisiaj bardzo mocno żądać od polskiego rządu i pani premier Kopacz gwarancji dla górnictwa, a przede wszystkim pokazania strategii rozwoju górnictwa, czego ona nie zrobiła. W tej strategii musi być dla młodych ludzi, którzy dzisiaj czy to uczą się w szkołach górniczych, czy studiują górnictwo na wyższych uczelniach, miejsce dla pokazania szansy, jaką oni mają w tym zawodzie. Andrzej Duda chce dzisiaj z tymi młodymi ludźmi o tym wszystkim porozmawiać. Ewa Kopacz chciała zlikwidować ostatnią kopalnię Bobrek – Centrum będącą w Bytomiu. My się temu bardzo mocno sprzeciwiamy i jednocześnie mówimy, że Bytom, tak jak inne miasta górnicze, musi mieć program, który da szanse temu regionowi – mówi Beata Szydło.

Andrzej Duda będzie także spotykał się i rozmawiał z mieszkańcami i samorządowcami Bytomia.

RIRM

drukuj