fot. PAP/Marcin Obara

Zjednoczona Prawica zabiega o głosy Polaków

Politycy zabiegają o głosy Polaków. Do wyborów pozostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie. W kampanii wyborczej istotne jest każde spotkanie oraz każdy uścisk dłoni. Liderzy Zjednoczonej Prawicy podróżują po kraju.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z mieszkańcami Ciechanowa w województwie mazowieckim. Szef polskiego rządu podkreślił, że przez cztery lata Zjednoczonej Prawicy udało się zrobić wiele dobrego. Prosił o oddanie głosu na PiS.

– Reprezentujemy tych, którzy w najlepszy możliwy sposób chcą Polskę zmienić. Odzyskaliśmy elementarną sprawność instytucji państwa, instytucji podatkowych. Te zwycięskie walki z mafiami VAT-owskimi doprowadziły do tego, że dzisiaj żyjemy w innym kraju. To jest ta elementarna sprawność państwa. Państwa wcześniej lekceważonego, państwa, które miało być tym „nocnym stróżem”. Odbudowaliśmy też sprawiedliwość społeczną – do pewnego stopnia, bo nigdy tego dosyć. Zawsze ten słabszy, ten starszy, ten bardziej poszkodowany, ten bezrobotny, ten nasz bliźni, który jest w trudniejszym położeniu powinien otrzymywać pomoc – wskazał Premier RP.

Dziś w Opolu odbędzie się kolejna konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem liderzy partii rządzącej będą mówić o propozycjach dotyczących służby zdrowia. W spotkaniu wezmą udział premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wcześniej odbyły się już konwencje programowe w Łodzi i Katowicach, które były poświęcone rodzinie oraz rozwojowi przedsiębiorczości.

Do urn wyborczych pójdziemy 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

RIRM

drukuj