fot. PAP/Jan Karwowski

Premier: wiarygodność najważniejsza w polityce

W polityce najważniejsza jest wiarygodność; mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa – my dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w samorządzie – mówił w niedzielę w Namysłowie premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mieszkańcami Namysłowa premier podkreślił, że „w polityce najważniejsza jest – jak w życiu – wiarygodność”.

„Mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa – my dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w samorządzie” – zapewnił Mateusz Morawiecki.

Mówił też o obietnicach dla regionu składanych przez rząd PO-PSL podając przykład m.in. linii kolejowej 143 z Wrocławia do Kluczborka.

„Tu w 2015 r. była premier PO Ewy Kopacz i obiecała wam to, prawda? I gdzie to jest, gdzie to było. Wykreślili to później ze swojego programu kolejowego” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że za rządów PiS ta linia kolejowa jest przywracana, a jego ugrupowanie walczy również o budowę obwodnicy Namysłowa.

Premier przekonywał, że z „dobrymi gospodarzami, takimi, którzy dbają o lokalną społeczność” będą wprowadzane zmiany w Namysłowie.

Morawiecki odniósł się również do obecności podczas spotkania przeciwników obozu rządzącego.

„O, są również nasi przyjaciele z opozycji. Dziękujemy wam bardzo. Przypomnimy im parę artykułów konstytucji, bo oni lubią o tym rozmawiać” – powiedział.

Szef rządu przywołał art. 20 konstytucji, który – jak podkreślił – mówi o zasadzie społecznej gospodarki rynkowej i dialogu społecznym.

„PO i PSL wyłączyła dialog społeczny, wyrzuciła związki zawodowe, Komisja Trójstronna nie działała (…). Czy to jest dialog społeczny? Nie. To jest naruszanie konstytucji przez naszych poprzedników – nie szanowali tej konstytucji” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj