Prezes PiS: nie ma takiego miejsca w Polsce, w którym nie można wygrać

Nie ma takiego miejsca w Polsce, w którym nie można wygrać; wszędzie można wygrać, także tutaj, w Opolu – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas opolskiej konwencji PiS. Przekonywał, że Polska wymaga naprawy, a jego formacja jest w stanie to zrobić.

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że Polska „szłaby do przodu szybciej”, gdyby rządzącym udało się „opanować patologię” w postaci „klik i układów” w samorządach.

„Idziemy szybko – pierwsze półrocze 2018 roku przyniosło nam bardzo wysokie miejsce w Europie. Nie chcę powiedzieć, że pierwsze, bo nie jestem taki zupełnie pewien, czy aż pierwsze, ale w każdym razie sam szczyt czołówki. I to jest droga, którą musimy iść, ale żeby tą drogą iść, to musimy ten ciężar z pleców zrzucić” – wskazywał prezes Kaczyński.

Jak dodał, tej zmianie mają służyć właśnie zbliżające się wybory samorządowe.

„Prawo i Sprawiedliwość musi być tą siłą polityczną, która jest w stanie to zmienić” – przekonywał.

Przyznał, że przeciwnicy polityczni PiS będą go „atakować” za takie słowa.

„Są mocno osadzeni w tych różnych układach i układzikach, a często bronią ich wprost. Często mówią, że właściwie powinny być elity, które są poza prawem” – mówił Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem polityczni oponenci PiS „dawali tego przykłady – osoby złapane na gorącym uczynku (…) były uniewinniane, mimo oczywistości przestępstwa”. Stąd – jak mówił – prowadzona przez obecny rząd reforma wymiaru sprawiedliwości, która – w jego ocenie – jest „Polsce potrzebna jak powietrze”.

„Gdybyśmy zdołali Polskę naprawić, a Polska powinna być naprawiona i Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie ją naprawić, to mamy przed sobą piękną przyszłość” – zapewniał lider PiS.

„Ten wielki cel – wyrównania między Polską, a zachodem Europy jest do spełnienia i wielu spośród państwa, którzy są na tej sali tego momentu dożyje i będzie z tego korzystać” – przekonywał.

Zaznaczył, że to zależy jednak od pracy i determinacji w jesiennych wyborach samorządowych.

„Nie ma takiego miejsca, w którym nie można wygrać. Wszędzie można wygrać, także tutaj” – powiedział Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj