Szef MON powołał nową dywizję

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powołał nową, 18 dywizję Wojska Polskiego. Jej dowódcą został generał Jarosław Gromadziński. Dywizja będzie się składała z trzech brygad.

Już teraz w jej skład wejdą dwie funkcjonujące brygady – pierwsza Brygada Pancerna, która operuje w okolicach Warszawy i 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, która operuje na południowym wschodzie Polski. Ponadto powołana zostanie nowa brygada.

– Ta brygada będzie składała się z żołnierzy, którzy przystąpią do służby wojskowej. Jest to dla mnie niezwykle ważne, żeby proces naboru do zawodowej służby wojskowej był dynamiczny. Chciałbym rozpocząć kampanię, którą nazwaliśmy kampanią pt. „Zostań żołnierzem RP” – wskazał minister Błaszczak.

Jak dodał, żeby cały proces przebiegał sprawnie, przygotowano nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej, które ułatwia powoływanie do zawodowej służby wojskowej.

– Zmiana polega na tym, że po pierwsze, stworzony został ogólnopolski bank danych dotyczących wolnych stanowisk w wojsku polskim, również w perspektywie sześciomiesięcznej (…) i po drugie, wprowadzamy jednolity proces kwalifikacyjny – wyjaśnił szef MON.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl