Polska powinna budować nowoczesną myśl technologiczną

Nasz kraj potrzebuje dzisiaj nowoczesnej gospodarki, w której polscy przedsiębiorcy dostaną swoją szansę na rozwój – powiedziała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera.

Poseł Beata Szydło odwiedziła dziś Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko. Zaznaczyła tam, że powstanie tego miejsca jest zasługą m.in. byłej minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Wiceprezes PiS-u dodała, że dzisiaj ten park to szansa budowania nowych miejsc pracy na Podkarpaciu i możliwość rozwijania nowoczesnych myśli technologicznych.

Zaznaczyła, że symbioza gospodarki i nauki to jest to, czego Polska potrzebuje. Zadeklarowała przy tym realizację polityki zrównoważonego rozwoju.

– Trzeba odejść od rozwoju rozumianego tak, jak realizuje to obecny rząd, czyli tylko i wyłącznie na zasadzie wybierania poszczególnych miast, dużych metropolii, czy tylko i wyłącznie dawania szansy jednym kosztem drugich. Zrównoważony rozwój, szansa dla każdego obywatela, szansa dla każdego regionu – tu jest podstawa programu i myśli śp. pani minister Grażyny Gęsickiej, która musi być realizowana i ciągle jest aktualna. To wielkie zobowiązanie dla nas wszystkich. To przede wszystkim wielkie zobowiązanie dla mnie – podkreśliła Beata Szydło.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera podkreśliła też, że państwo musi stanąć po stronie przedsiębiorców i musi stworzyć warunki dla ich rozwoju.

– Małe firmy muszą stawać się średnimi. Te średnie muszą budować swój potencjał i przeradzać się w duże. To droga, którą przechodzą firmy i przedsiębiorcy we wszystkich krajach, które są mądre tym, że należy wspierać własny kapitał. My chcemy wspierać własny kapitał. Chcemy więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce – dodała Beata Szydło.

Dziś Beata Szydło odwiedzi jeszcze Ropczyce i Sędziszów Małopolski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl