fot. PAP/Paweł Supernak

M. Morawiecki: Projekt budżetu wpisuje się w politykę społeczną i inwestycyjną

Projekt budżetu na 2019 r. jest bardzo dobry, wpisuje się w politykę społeczną i inwestycyjną – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki po przyjęciu przez rząd projektu budżetu na 2019 r.

Prezes Rady Ministrów powiedział na wtorkowej konferencji, że zakończył się etap prac rządowych nad projektem budżetu na przyszły rok i zostanie on skierowany do Parlamentu. Zaznaczył, że to jedna z najważniejszych ustaw przyjmowanych przez rząd.

„Jest to bardzo dobry budżet, jest to budżet, który bardzo wpasowuje się w naszą politykę społeczną z jednej strony, a z drugiej strony w politykę rozwojową, inwestycyjną” – zaznaczył szef rządu.

Wyjaśnił, że u jego źródeł stoją „prowadzone z ogromnym sukcesem działania uszczelniające system podatkowy”. Zaznaczył, że wielu konkurentów politycznych i komentatorów zastanawia się, jak to jest możliwe, że tak znaczące zmiany w finansowaniu działań społecznych – 500+, obniżenie wieku emerytalnego, leki dla seniorów i wiele innych programów – zostały wchłonięte w ten budżet.

„Deficyt budżetowy (…) jest w ryzach, spada rok do roku od kilku lat i mieścimy się bardzo dobrze we wszystkich regułach unijnych (…), bardzo dobrze wypełniamy nasze cele” – zapewnił.

Szef rządu dodał, że cieszy go to, iż w tym budżecie udało się wykroić „spory kawałek na realizację bardzo ważnego projektu dla gmin, dla powiatów, to jest projekt dróg lokalnych”, ale także środki na współfinansowanie wielu dróg ekspresowych, a także na termomodernizację.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj