fot. pixabay.com

Dr J. Pulikowski: Prawo do życia jest zupełnie elementarnym prawem, wobec którego wszystkie inne prawa tracą jakikolwiek sens

Każdy uczciwy i myślący człowiek, niezależnie od światopoglądu, powinien być obrońcą życia. Prawo do życia jest zupełnie elementarnym prawem, wobec którego wszystkie inne prawa tracą jakikolwiek sens. Jeżeli dzieje się tak, że są manifestowane inne poglądy, gdzie próbuje się walczyć o prawo do zabijania, a ludzie są biedni i oszukani, wtedy uczciwym ludziom nie wolno milczeć – mówi dr Jacek Pulikowski, ambasador Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.

19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1435357807214215168

Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jak wskazują organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny, powołujący się na badania CBOS, aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca [czytaj więcej].

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1436660801536880640

Dr Jacek Pulikowski, ambasador Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, podkreślił, że milczące przyzwolenie na cywilizację śmierci jest błędem i grzechem zaniedbania.

– To jest walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Każdy, kto stoi po stronie cywilizacji życia i miłości, powinien w jakiś sposób na to się nie zgadzać. Milczące przyzwolenie jest błędem, jest grzechem zaniedbania. Do publicznego protestu będziemy mieli okazję 19 września w Warszawie. Zapraszam wszystkich do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny – akcentował.

Marsz dla Życia i Rodziny zwieńczy Msza św. dla wszystkich uczestników pochodu. Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny.

Patronat medialny nad radosnym wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj