Konferencja „Życie najpiękniejszym darem Boga” w Kaliszu

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu organizowana jest dziś Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona życiu poczętemu. Tytuł wydarzenia brzmi: „Życie najpiękniejszym darem Boga”. Implikacje normatywne godności nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

Konferencja „Życie najpiękniejszym darem Boga” wpisuje się w obchody 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza. W jej trakcie w Sanktuarium św. Józefa Ojciec Święty wygłosił pamiętną homilię, w której apelował o poszanowanie i ochronę życia poczętego.

Piotr Guzdek, sekretarz konferencji, wskazał, że podczas niej mowa będzie m.in. o godności człowieka. Temat będzie omawiany na podstawie nauki św. Jana Pawła II.

– To była kategoria specyficzna i będąca priorytetowym zagadnieniem w pracy filozoficznej Karola Wojtyły. W okresie pontyfikatu Jana Pawła II znalazła swoje miejsce Magisterium papieskim jako jedna z najważniejszych kategorii antropologicznych Soboru Watykańskiego II. To jest istotne także z perspektywy konferencji, że my nie tylko rozpatrujemy konferencję świętego Jana Pawła II z Kalisza, ale również stawiamy przekaz Papieża w kontekście całego Magisterium świętego Jana Pawła II i poleceniom Soboru Watykańskiego II. Szczególnym obszarem, w którym kategoria godności dochodzi do głosu, jest dziedzina ludzkiej prokreacji, czyli chodzi o godność dziecka poczętego i rodziców – powiedział Piotr Guzdek.

Konferencję poświęconą życiu poczętemu organizują w Kaliszu – Wydział Teologiczny Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz diecezja kaliska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl