fot. facebook-razemdlarodakowzewschodu

Do końca listopada trwa akcja „Razem dla Rodaków ze Wschodu”. A. Kwapiński: W tym roku pomoc trafi do naszych rodaków w Latyczowie i Kamieńcu Podolskim

Do końca listopada trwa akcja „Razem dla Rodaków ze Wschodu”. W jej ramach prowadzona jest zbiórka darów, z których powstaną paczki świąteczno-noworoczne dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie w Latyczowie i Kamieńcu Podolskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Przeszłość Przyszłości. Jego prezes Artur Kwapiński powiedział w Radiu Maryja, że z roku na rok przedsięwzięcie nabiera coraz większego rozmachu. Podkreślił, że w zbiórkę angażują się szkoły i parafie na terenie woj. lubelskiego.

Zbieramy produkty spożywcze o długim okresie przechowywania jak słodycze, kawa, herbata, cukier, konserwy mięsne itd. Zbieramy również książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci: zabawki, miśki, laki, przytulanki. Tym razem zbieramy także środki higieny osobistej, o które bardzo prosimy. Nieocenioną pomocą w zbiórce są tzw. szkolne koła wolontariatu, które włączają się do naszej akcji i bardzo pomagają poprzez różne zbiórki, kiermasze, zbierają pieniądze i angażują lokalną społeczność. W tym roku do pomocy włączyły się także parafie – mówił Artur Kwapiński.

Jak podkreślił organizator, akcja jest skierowana do naszych rodaków.

Tym razem pomoc trafi do rodaków w Latyczowie i Kamieńcu Polskim na Ukrainie – zaznaczył gość audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Dary można przynosić do lokalnych szkół, a także bezpośrednio do siedziby Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości w Puławach.

Akcja w szczególności prowadzona jest w powiecie puławskim, ryckim, opolskim, lubartowskim, kraśnickim i parczewskim wyjaśnił.

To już po raz trzeci Stowarzyszenie uda się na Ukrainę, aby tam dostarczyć zebrane paczki. Jak zaznaczył prezes organizacji, te wizyty łączą się z wielką radością i wzruszeniem.

Ci ludzie oddają nam w zamian (za to, że do nich przyjeżdżamy, przywozimy dary zebrane dzięki wam) cząstkę siebieakcentował Artur Kwapiński.

Akcja jest współfinansowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Honorowy patronat nad zbiórką sprawują m.in. metropolita lubelski oraz ordynariusz Kamieńca Podolskiego. Patronat medialny objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Więcej o pomocy dla rodaków pisaliśmy [tutaj].

 

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj