fot. PAP/Albert Zawada

Czy rządzący pozostawią obecny model ochrony środowiska?

Były prezydencki doradca, a obecnie poseł elekt Prawa i Sprawiedliwości, dr inż. Paweł Sałek, ostrzega opozycję, by dzieląc rządowe stanowiska, nie doprowadziła do rozbicia polskiego modelu ochrony środowiska.

W tracie rozmowy w Polskim Radiu dr inż. Paweł Sałek mówił o przypuszczeniach dotyczących obstawy przyszłych stanowisk w Ministerstwie Środowiska.

Przewodniczący Hołownia chciałby być ministrem do spraw klimatu, a jest to przecież część środowiska, więc jeśli mówimy o resorcie środowiska, to tam powinien być klimat. Pojawiają się też glosy, że pani Urszula Zielińska ma być szefową resortu, również Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawia pewne propozycje związane z obsadą stanowisk w tym zakresie – mówił.

Polityk zaznaczył, że jeżeli spojrzymy na zarządzenie środowiskiem w sferze wodnej, przyrodniczej, klimatycznej i też energetycznej, to jest to kwestia bardzo ważnego funkcjonowania państwa i nie można dzielić ustawy o działach i prowadzić do dekompozycji ustawy o działach.

Zasiadając w ławach sejmowych, na pewno z uwagą będę śledził i z uwagą będę przyglądał się sferom związanym z przyrodą, ekologią czy środowiskiem, ale także funduszom ekologicznym, bo polski model finansowania jest oparty o Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest bardzo dobrym i jedynym wyjątkowym w sakli europejskiej. Natomiast dochodzą mnie niepokojące głosy, że NFOŚiGW i WFOŚiGW czy tworzenie nowego funduszu jest przedmiotem dyskusji nowej koalicji rządowej. Nie można do tego dopuścić. Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie to powtarzała, że jest zwolennikiem funkcjonowania tego modelu finansowania ochrony środowiska, który jest obecnie – wyjaśnił dr inż. Paweł Sałek.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl