Dr inż. P. Sałek: W referendum zadecydujemy o tym, w jaki sposób w przyszłości będzie rozwijać się Polska, jaka ona będzie

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski imienia prof. Jana Szyszko wzywa Polaków do udziału w referendum i zagłosowania przeciwko możliwości prywatyzacji Lasów Państwowych.

Jedno z pytań referendalnych, na które będziemy odpowiadać w połowie października, dotyczy wyprzedaży majątku narodowego. Pytanie to – jak podkreśla Stowarzyszenie – odnosi się również do kwestii wyprzedaży lasów. Na temat tej kwestii wypowiedział się dr inż. Paweł Sałek,  doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej, b. wiceminister środowiska oraz członek i założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

W referendum zadecydujemy o tym, w jaki sposób w przyszłości będzie rozwijać się Polska, jaka ona będzie, w którym kierunku będziemy zmierzać czy zachowamy swoją tożsamość narodową i kulturową, czy nie – wskazał  członek i założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Zrzeszenie w podjętej uchwale podkreśla, że należy zrobić wszystko, aby polskie społeczeństwo wypowiedziało się w referendum przeciwko prywatyzacji lasów oraz by frekwencja w głosowaniu wyniosła ponad 50 procent.

Wielka społeczna akcja robiona wspólnie ze środowiskiem Radia Maryja i zbiórka podpisów, którą realizował, prowadził i zaproponował śp. prof. Szyszko, zapewniła to, że lasy zostały w tej formie strukturalnej i w formalno-prawnej, w jakiej są obecnie. Pomysły związane z tym, aby polskie lasy reformować, zmieniać one wiele razy się pojawiały – zaznaczył doradca prezydenta RP.

O znaczeniu pytania dotyczącego wyprzedaży majątku państwowego podmiotom zagranicznym mówił członek i założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, dr inż. Paweł Sałek.

W tym pytaniu zawiera się kwestia Lasów Państwowych, dlatego że Lasy Państwowe w Polsce to jest największa firma drzewnoprzyrodnicza w Europie. To jest majątek, który może budzić pewne emocje, co w konsekwencji sprowadza się do tego, że cały zasób: przyrodniczy, leśny, drzewny, środowiskowy i ekologiczny powinien być cały czas we władztwie państwa, czyli przynależeć do całego narodu – powiedział były wiceszef środowiska.

Referendum, w którym Polacy będą mogli wypowiedzieć się na temat tej ważnej kwestii, odbędzie się wraz z wyborami parlamentarnymi 15 października. Łącznie w referendum odpowiadać będziemy na cztery pytania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl