Hiszpańskie MSW: zamknięto większość potencjalnych lokali do głosowania

Zamknięto większość budynków publicznych, które miały służyć jako lokale do głosowania w kontestowanym przez rząd centralny w Madrycie referendum w sprawie niepodległości Katalonii – podało w sobotę hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jedynie „kilka” potencjalnych lokali do głosowania jest okupowanych przez ludzi, zdecydowanych na utrudnianie policji wysiłków mających na celu egzekwowanie decyzji sądu, zakazującej korzystania z budynków użyteczności publicznej podczas planowanego na niedzielę głosowania – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl