P. Sałek: Wprowadzenie finansowania do mechanizmów usprawniających ochronę klimatu jednym z głównych tematów COP25

Wprowadzenie finansowania do tzw. mechanizmów usprawniających ochronę klimatu ma być jednym z głównych tematów szczytu COP25 – powiedział minister Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. ochrony środowiska.

Po rezygnacji z organizacji szczytu klimatycznego ONZ przez władze Chile, został on przeniesiony do hiszpańskiego Madrytu. Wydarzenie odbędzie się – jak wcześniej zaplanowano – na początku grudnia.

– Szczyt klimatyczny COP25 będzie musiał się zająć – i zajmie się – taką najważniejszą sprawą, związaną z tzw. artykułem 6, tj. wprowadzenie finansowania do tzw. mechanizmów usprawniających ochronę klimatu i działań klimatycznych, czyli mówiąc wprost – jak biznesowo można prowadzić sprawę ochrony klimatu – wskazuje Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. środowiska.

Szczyt w Chile został odwołany z powodu antyrządowych protestów, które odbywają się tam od dwóch tygodni. W ubiegłym roku szczyt klimatyczny ONZ odbył się w Katowicach. Od tego czasu Polska pełni funkcję Prezydencji COP.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl